K

Şehit cenazesinde annenin sözleri yürek dağladı

Şehit cenazesinde annenin sözleri yürek dağladı
Siirt'te düzenlenen terör operasyonunda şehit olan 28 yaşındaki Uzman Çavuş Erkan Erdem'in cenazesinde annenin sözleri yürek dağladı. Acılı anne oğlunu, "Karlı dağları aştın da Türk bayrağına salı geldin kuzum." diyerek uğurladı.

Terör örgütü PKK'ya yönelik 'Eren-6 Şehit Jandarma Astsubay Çavuş Celal Özcan Operasyonu'nda' PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada 28 yaşındaki Uzman Çavuş Erkan Erdem şehit düştü. Niğdeli Uzman Çavuş Erdem’in cenazesi, Siirt'te düzenlenen törenin ardından memleketine uğurlandı. Kayseri 12. Hava Ulaştırma Ana Üs Komutanlığı'nda protokol üyeleri ve askeri erkan tarafından karşılanan Şehit Erdem'in cenazesi, buradan karayolu ile son yolculuğuna uğurlanacağı Niğde'ye hareket etti.

'Karlı dağları aştın da Türk bayraklarıyla mı geldin kuzum?'

Şehit Erdem'in naaşı, baba evi önünde helallik alındıktan sonra Bor Şehitliğine getirildi. Törende şehidin eşi Arzu, annesi Hatice ve ağabeyi Serkan Erdem ile yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Anne Hatice Erdem, oğlunu "Böyle bayraklara sarılı mı gelecektin, kanın yerde kalmayacak kuzum. Karlı dağları aştın da Türk bayraklarıyla geldin kuzum. Vatan sağ olsun" sözleriyle uğurladı.                                                

Şehit Erdem; Niğde İl Müftüsü Osman Ayas tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Bor Şehitliğine defnedildi. Törene, şehidin yakınları ile Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu, Jandarma TEM Daire Başkanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Bor Kaymakamı Mehmet Yavuz, yerel idareciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K