K

Şehit babasına verilen cezayı AK Partililer karşılayacak

Şehit babasına verilen cezayı AK Partililer karşılayacak
15 Temmuz hain darbe girişiminde FETÖ'cü terör örgütü mensuplarının şehit ettiği Cennet Yiğit'in babası Yahya Yiğit'e, CHP'ye hakaret ettiği gerekçesiyle verilen para cezasını, 80'er kuruşluk destekle 2 bin 750 AK Parti üyesi ödeyecek.

18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni Anma Günü'nde Bünyan ilçesinde şehitlikteki programa katılan CHP Bünyan İlçe Başkanı Okan Marzıoğlu ile Bünyan CHP Belediye Başkan Adayı Mustafa Navruz, kendilerine tepki gösteren şehit Özel Harekat polisi Cennet Yiğit'in babası Yahya Kemal Yiğit'i kendilerini darp ettiği ve hakaret ettiği iddiasıyla mahkemeye verdi. Bünyan Adliyesi'nde görülen 4. duruşmada şehit babası Yahya Kemal Yiğit, basit yaralama ve mala zarar verme suçlarından beraat etti. Yahya Yiğit'e, hakaret suçundan 109 gün hapis cezası verilerek, daha sonra bu ceza 2 bin 180 TL para cezasına çevrildi.

Mahkeme tarafından verilen karar sonrasın AK Parti İl Başkanı Şaban Çopuroğlu açıklama yaptı. Şehit babasına verilen cezanın çok ağırlarına gittiğini vurgulayan Çopuroğlu, teşkilat mensupları olarak bu borcu üstlendiklerini aktardı. Özel Harekat Polisi Cennet Yiğit'in hain darbe girişimi sırasında nasıl şehit edeldiğini anlatan Çopuroğlu, "15 Temmuz 2016 tarihinde hain darbe girişimi sırasında Ankara’da Özel Harekat biriminde çalışan Cennet Yiğit kızımız terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıda can verdi. Cennet yiğit ismi okullara verildi." dedi.                                                                                               

Mahkemeye konu olayı da anlatan Çopuroğlu, "Şehidimizin babası Yahya ağabeyde kişilik olarak memleket sevdalısı bir insan. Bir süre önce 18 Martta ki tören sırasında Yahya ağabeyimiz kendi ifadelerini özgürce ifade etmiş, söylemiş. Bunu üzerine CHP ilçe ve il teşkilatları mahkemeye müracaat etmek suretiyle Yahya ağabeyle alakalı davada bulundular. Biz bunu öğrenir öğrenmez kendi Ak Parti il teşkilatındaki avukatlarımızı görevlendirmek suretiyle bu davayı başından sonuna kadar takip ettik. Burada sadece biz takip etmiyorduk. Ankara’dan CHP Genel Merkezinden gelen avukatlar da vardı." diye konuştu. 

"ŞEHİT BABASINA VERİLEN CEZA ÇOK AĞIRIMIZA GİTTİ"

AK Parti Kayseri İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, mahkeme tarafından şehit babası Yahya Yiğit'e verilen 2 bin 180 TL para cezasına çok üzüldüklerini söyledi. Çopuroğlu, "Bu bir şehit babasına yapılanacak en zor olaydır. Bizler de teşkilat mensupları olarak baştan sona kadar takip ettiğimiz davada arkadaşlarımız bunu içlerine sindiremediler. Kendi aramızda 2 bin 750 teşkilat mensubumuz var. Kişi başı böldüğümüzde 80 kuruşa tekabül ediyor. Her teşkilat mensubumuzdan 80’er kuruş alarak el birliğiyle bu cezayı ödeyeceğiz. Çünkü bu verilen ceza şehit babasına verilen bir ceza. Burada mesele 2 bin 180 TL değil. Biz bunu şehit babasına yapılmış bir hamle olarak görüyoruz ve şehit babamızın yalnız olmadığını her zaman hissettirmeye çalıştık. Davadan sonra da Yahya ağabey arayıp teşekkür etti. Biz hem ailesine hem de kendisine çok teşekkür ediyoruz. Buradaki karar çok ağırımıza gitti. Bizleri arayıp bu cezayı ödemek isteyenler var ama biz 2 bin 750 teşkilat mensubuz ile bu cezayı ödeyeceğiz inşallah" ifadesinde bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K