K

Şehit ailesi ve gazilere pide ücretsiz

Şehit ailesi ve gazilere pide ücretsiz
KAYSERİHABER38.COM | Hunat Mahallesi’nde faaliyet gösteren fırında, şehit ailesi, gaziler ve engelliler ücret ödemeden alışveriş yapabiliyor.

Yağlıpınar Fırını işletmecisi Adnan Yağlıpınar, uzun süredir örnek bir uygulamayı hayata geçirdi. Türkiye’nin bölünmez bütünlü için canını veren şehitlerin yakınlarını ve gazilere neredeyse 20 yıldır ücretsiz hizmet sunuyor.

Hunat Mahallesi Muhtar Adayı da olan Yağlıpınar, Ramazan ayında da hiçbir şehit ailesinden, gaziden ve engelliden para almadıklarını söyledi. Yağlıpınar, “Onlar için ne yapılsa fedakarlıklarının karşılığı olmayacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Şehit yakınları ve gazilerin mutluluğunu görmenin kendilerini de sevindirdiğini anlatan Adnan Yağlıpınar, “Vatandaşlardan olumlu tepkiler alıyoruz. Uygulamamızı duyan bazı vatandaşlar ise destek olmak istiyor. Yaklaşık 20 yıldır, şehit ailesi ve gazilerimizden ücret almıyoruz. Kurum olarak mahalledeki diğer ihtiyaç sahipleri için de özellikle ramazan ayında iaşe kartı dağıtıyoruz. Bunun için tanıdığımız iş insanlarından faydalanıyoruz” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×