K

'Sanki trafik kazası geçirdim' diyerek virüsü hafife alanları uyardı

'Sanki trafik kazası geçirdim' diyerek virüsü hafife alanları uyardı
"Sanki bir trafik kazası geçirdim, tüm kemiklerim kırıldı. Hayatımda ilk kez böyle bir eklem ağrısı çektim. Tedbir-tedbir-tedbir." Bu sözler koronavirüse yakalan bir sağlık personeline ait.

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve yüz binlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs (Covid-19) salgınıyla mücadele hız kesmeden devam ediyor. Vaka artış hızının yüksek olduğu illerden Kayseri'de de koronavirüs tedavisi gören sağlıkçılar paylaşımlarıyla virüsü hafife alanları uyarıyor. 

Kayseri Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Altıntop, sosyal medya hesabından "Hastalarımızın ve Covid-19 geçiren personelimizin ortak sözü; 'Bu kadar ağır atlatacağımızı düşünmüyorduk. Solunum sıkıntısı ve eklem ağrıları had safhada' oluyor" paylaşımında bulundu.                                                                    

Yapılan paylaşımın altına yorum yapan sağlıkçılar da yaşadıklarını özetledi. Bir sağlık çalışanı, "Ben hayatımda böyle bir şey ne gördüm ne de yaşadım. Cehennemi de cenneti de bu hastalıkla gördüm" yorumunu ekledi. Sanki trafik kazası geçirdiğini yazan başka bir takipçi de; "Tüm kemiklerim kırıldı. Hayatımda ilk kez böyle bir eklem ağrısı çektim, tedbir-tedbir-tedbir" notunu düştü.

Eklem ağrıları ve uykusuz geceler vurgusu

Başhekim İsmail Altıntop'un paylaşımına yorum yazan bir başka sağlıkçı ise, eklem ağrıları ve uykusuz geçen gecelerini anlattı. "Bugün 7. günüm 1. gün ne ise bugün de o. Hiç düşmeyen ateş, düzensiz eklem ağrıları uykusuz gecelere öksürük ve iştahsızlık eklendi. Üstüne koyarak gidiyoruz. Hakkımızda hayırlısı" ifadesinde bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K