K

Sanatçı Metin Işık kimdir?

Sanatçı Metin Işık kimdir?
Şarkıcı Metin Işık'ın, Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde, oğlu Mustafa Işık ile birlikte tartışma yaşadığı 5 komşusuna pompalı tüfekle kurşun yağdırdığı haberleri gündeme bomba gibi düştü. Silahlı saldırıda 3’ü ağır 5 kişi yaralanırken, sanatçı Metin Işık'ın kim olduğu merak edilmeye başlandı. Metin Işık hakkında merak edilenleri derledik...

METİN IŞIK KİMDİR?

Müzisyen, arabesk şarkıcısı Metin Işık, 1967'de Almanya'nın Essen kentinde doğdu. Aslen Kayserili bir ailedendir.  Almanya'dan Türkiye'ye gelerek gazinolarda amatör müzisyen olarak çalışan Işık, Ağla Gözüm adlı ilk albümünü 2005 yılında çıkarttı. Bu albümde yer alan "Melek Yüzlü Sahtekâr" isimli parça ile büyük bir çıkış yakalayan sanatçı isminden çokça söz ettirdi. Ardından ikinci albümünü 2009 yılında "Aydan Güzel/ Hasret Koydum Adını" ismi ile yayımladı.

METİN IŞIK TUTUKLANDI MI?

15 Ağustos 2022'de Kayserili şarkıcı Metin Işık, çocuk kavgası sonucu oluşan husumet sonrası komşu aileye silahla saldırdı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Metin Işık evinden aldığı tüfekle etrafa ateş etti. Olayda saçmaların isabet etmesiyle yaralanan 5 kişi kent merkezindeki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Saçmaların isabet ettiği bazı araçlar da zarar gördü. Polis, Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin ardından Metin Işık ve oğlu Mustafa Işık, adliyeye sevk edildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K