Samet Koç hakkındaki 'FETÖ'den beraat' kararı Yargıtay'a taşındı

Samet Koç hakkındaki 'FETÖ'den beraat' kararı Yargıtay'a taşındı
KAYSERİHABER38.COM | Hakkında "FETÖ'ye yardım etmek" davasından hapis cezası alan Kayserispor yöneticisi Samet Koç'un cezası bir üst mahkeme tarafından bozularak beraat ettiği öğrenildi. Ancak yerel mahkeme savcısının itirazı üzerine dosya Yargıtay'a taşındı.

FETÖ’ye yardım iddiasıyla yargılanan Kayserili iş insanı ve Kayserispor Yönetim Kurulu Üyesi Samet Koç hakkında yerel mahkeme 4 yıl 2 ay hapis cezası verdi. İtiraz üzerine İstinaf mahkemesi, cezanın kaldırılmasına ve beraat kararının verilmesine hükmetti. Bu kez mahkeme savcısı beraat kararını bir üst mahkemeye taşıdı. 

Samet Koç hakkındaki "FETÖ'ye yardım" davasında son kararı Yargıtay verecek. Yargıtay kararıyla karar kesinleşmiş olacak.

İstinaf Mahkemesi'nin beraat kararı, Kayserispor camiasında ve Koç'un yakın çevresinde sevinçle karşılandı. Ayrıca Samet Koç'un, 15 Temmuz darbe girişiminde de sabaha kadar köprüde mücadele veren bir gazi olduğu ifade edildi. 

ÜNLÜ AVUKATTAN AÇIKLAMA

Samet Koç'un davasıyla ilgili açıklama yapan Av. Emre Ayan, "Bir hukukçu olarak masumiyet karinesine inanırım ama şahıs devlet aleyhine 'anayasal düzene karşı silahlı bir terör örgütüne yardım etmek' suçlamasıyla yargılanırken henüz hakkındaki dava bitmeden Kayserispor Basın Sözcüsü yapılırsa bu durum Kayserili AKP ve MHP‘li siyasetçi ve şehrin idarecilerinin FETÖ terör örgütüne nasıl baktıklarını bu durumu hiç ciddiye almadıklarını, devletin bekası ve FETÖ'nün canlarına kıydığı şehitlerimize saygı göstermediklerini gösterir! Yahu kardeşim böyle ciddi bir suçtan yargılanıyorsan yargının son kararını bekle git aklan gel ne yapıyorsan yap ama bu şehri ve bu şehrin takımını böyle lekeleme!!!

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×