K

Salgın döneminde beslenme destek tabletleri neden önemli?

Salgın döneminde beslenme destek tabletleri neden önemli?
Beslenme destek tabletlerinin önemi her geçen gün daha da anlaşılır hale geldi. Özellikle salgın günlerinde bu önem daha da arttı. Vücut direncini arttıran D, C vitaminleri ile sarımsak vitamini ve ekinezya dörtlüsünün insan sağlığı için önemini emekli sağlıkçılar Duradiye Solak ve Husna Aksu ile konuştuk.

Duradiye hanım öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

Ben emekli hemşireyim. Yıllardır anestezi teknisyeni olarak görev yaptım. Amway ürünleriyle yaklaşık 20 yıl önce tanıştım. Her birisi kendi alanında kaliteli olan ürünlerin içerisinde özellikle Nutriway markası ile bilinen beslenme destek tabletleri benim dikkatimi çekmişti.

Hüsna hanım kimdir?

Ben yoğun bakım hemşiresiyim. Yıllardır sağlık sektöründe çalışan birisi olarak koruyucu hekimliğin ne kadar önemli olduğunu her fırsatta söylemekteyim. Nutriway ürünlerini yaklaşık 7 yıl önce tavsiye üzerine kullanmaya başladım.  Bir ürünün ne olduğu ve nasıl kullanılması gerektiği tam olarak anlatılmayınca memnuniyet de tam olmuyor. Daha sonra bu işe yıllarını vermiş Yıldız Zümrüt Lider Şükriye Buğdaycı ile tanıştığımda ve bu ürünlerin arkasında yatan bilimsel çalışmaya dikkatimi çekince ve ayrıca kullanım şeklini bir de ondan duyunca aradığımı bulduğumu düşündüm.

Beslenme destek tabletleri nedir?

Husna Aksu: Beslenme destek tabletleri Dünya Sağlık Örgütünün tanımladığı günde 5 porsiyon meyve sebze yenilmesi gerekiyor. Bunun sağlanamadığı durumlarda devreye beslenme destek ürünleri giriyor. Beslenme destek ürünleri vücudun ihtiyacının tam belirlenerek kullanılması lazım ve içeriğinin net biliniyor olması gerekir.

Kişinin alerjik durumu varsa bunu bilmiyorsanız içeriğini bilmediğiniz bir beslenme destek ürünü yarar sağlamak yerine zarar verebilir.

Yediğimiz gıdalarda yeterli besin değeri yok mu?

Duradiye Solak: Evet maalesef yok. Bunu ben söylemiyorum, bilim insanları, beslenme uzmanları ve ilgili doktorlar söylüyor. Son 25-30 yıldır gübreleme, ilaçlama, sulama gibi daha fazla verim almak için yapılan uygulamalar sebze ve meyvelerin ürün miktarını artırırken besin değerlerini azaltmıştır. Mesela hormon ve boya maddeleri kullanılarak meyve ve sebzelerin boyutları normalinden çok daha büyük olmuş renkleri de daha canlı ve parlak bir görünüm almıştır.  Yapılan incelemeler görülmüştür ki böyle durumlarda sebze ve meyvelerin besin değeri düşmüş üstelik kullanılan zirai ilaçlar tam temizlik sağlanmadan yenildiğinde insan vücuduna zarar verir hale gelmiştir. Örneğin 25-30 yıl önce 1 portakal ile günlük c vitamin ihtiyacı karşılanırken şu anda 17 portakal yememiz gerekiyor. Bunu da bir kişini gün içinde tüketmesi kolay değildir. Doğru da değildir. Bu tür meyveler yüzde 70-80 değer kaybı yasamıştır.

Beslenme destek tabletleri vücut için gerekli değerleri taşıyor mu?

Husna Aksu: Beslenme destek tabletleri, insan vücudunun ihtiyacı olan vitamin ve minareli karşılar. Yeterli beslenmeyenlerde veya hastalık dolayısıyla vücut üretemediğinde mutlaka beslenme destek ürünleri devreye girer. Beslenme destek tabletleri vücudun ihtiyacı oranında alınması gerekiyor. Bu yüzden ürün kullanımında dikkatli olmak gerekiyor. Nutriway ürünleri, vücudun ihtiyacı ölçüsünde ayarlanmış vitamin gurubudur. Ülkemizin beslenme değer oranlarına göre ayarlanmıştır.

Özellikle salgın döneminde besleyici destek tabletleri neden önemlidir?

Husna Aksu: Salgın hastalıklar özellikle Covid-19, vücudumuzun bağışıklığını düşürüyor. Eğer kişinin kronik rahatsızlıkları var, beslenme yetersizliği çekiyor veya o kişi yoğun çalışma şartları altındaysa böyle durumlarda mutlaka vücudun desteklenmesi gerekiyor.

Ekinezya, C Vitamini ve sarımsak vitamin üçlüsünden kür yaptığınızı biliyoruz. Bunu biraz açıklar mısınız?

Duradiye Solak: Ekinezya, sarımsak ve C vitamini kürünü ilkbahar ve sonbahar mevsim geçişlerinde yapıyorum ve bunu tavsiye ediyorum. Benim astım hastalığım vardı. Bundan dolayı kışı sağlıklı geçirebilmek için yaşam kalitemi artırmak ve vücudumuzun bağışıklık sistemini güçlendirmek gerekiyordu. Bunu da Ekinezya, Sarımsak ve C vitamin ile 15 günlük kür şeklinde uygulayarak deneyimleyerek faydasını gördüm. Bu kürü her mevsim geçişinde yaparım.

Husna Aksu:  Nutriway ürünleri arasında ayrı bir öneme sahip omega 3 balık yağı üzerinde durmak gerekiyor. Bildiğimiz gibi omega3, doymamış yağ asitleridir. İnsan vücudu için çok önemlidir. Vücudun makro besleyicilerindendir. Omega3 vücut tarafından üretilmez. Mutlaka dışardan alınması gerekir.

Hücrelerin yenilenmesinde çok önemli rolü vardır. Bizim tabirimizle ‘beşikten mezara kadar vücudun ihtiyacıdır.’ Omega3’ün en önemli kaynağı soğuk sularda yetişen balıklardır. Çünkü soğuk su balıklarında doymamış yağ çok fazladır. 

Nutriway omega 3 soğuk su balıklarından elde edilir. İçerisinde hiçbir katkı maddesi ve koruyucu içermez. Bu yönüyle güvenle tüketilebilir.

Bu ürünlerin tanıtımını nasıl yapıyorsunuz?

Duradiye Solak: Amway şirketi haftanın 4 gününde yapmış olduğu online eğitimlerde biz serbest girişimcilerini bilgilendirmektedir. Ayrıca gurup içinde uzman arkadaşlar bilgilerini katılımcılarla paylaşmaktadır. Ayrıca instagram, facebook gibi sosyal medyada bilgilerimizi paylaşmaktayız.

Bu ürünleri almak isteyenler nasıl temin edebilir?

Husna Aksu: Bu ürünler marketlerde, herhangi bir dükkân veya mağazada satılmaz. Ürünlerimizi isteyen herkes bizden elden alabileceği gibi kendisi de Amway serbest girişimci olarak istediği ürünleri kendi getirtebilir. Bir diğer seçenek de İzmir’de bulunan Amway Türkiye’den, müşteri kaydı ile kendi siparişlerini kendileri verebilirler. Bunun için de bizimle irtibata geçmeleri gerekiyor. 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

@husnasak   /  Tel: 0542 590 75 19

@duradiyesolak  /  Tel: 0541 563 16 71

GÖNDER

  Salgın döneminde beslenme destek tabletleri neden önemli? yorumlar

 • İlknur Pirdal
  Çok teşekkür ederiz bu güzel bilgileriniz için????????????
 • Özlem kartal
  Verdiğiniz bilgiler çok aydınlatıcı oldu çok teşekkür ediyorum duradiye ve hüsna hanım
 • Dilara
  Ozellikle ramazan ayinda bu tabletlerin cok faydasini gordum, daha az uykuya ve daha az yemek yememe ragmen daha enerjik olmayi saglayan urunler bir harika. Cozumun mideyi daha cok doldurmak yerine nitelikli beslenmek oldugunu kandemde tecrube ettim. Ozellile agir is yapan ve ders calisan kisilere tavsiye ediyorum.
 • Semiha Duran
  Sağlığımızı korumak için bilinçli olmak lazim, dogru bilgiyi doğru kaynaklardan almak lazım, Nutriway ürünlerini 2.5 kullanıyoruz ben ve ailem harika çok memnunuz, Duradiye Hanıma ve Hüsna Hanıma bizleri doğru bilgilendirdikleri için tşk ederim
 • Duradiye
  KAYSERİ HABER38 de bize bu fırsatı tanıyan ismail yıldız beyefendiye ve bizi her zaman destekleyen Saygı değer sponsorumuz Atila &Şükriye Buğdaycı ya sonsuz teşekkür ediyorum
 • Hüsna Aksu
  Sağlık için her zaman sağlıklı seçimler yapmalıyız iyi araştırmalıyıl. Teşekkürler kayserihaber38
 • @saidegor
  Harikasınız Arkadaşlar Hüsna hanım & Düradiye hanım tebrikler İstanbuldan sizi kocaman öpüyorum...Saide Gör
 • M.Akif
  Hemşire hanımlar önemli bir konuya dikkat çekmişler teşekkür ederim
 • ATİLLA BUĞDAYCI
  Beslenme destek tabletlerinin onemini salgın hastaluk döneminde daha iyi anladım. tesekkur ederin
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K