K

Sahte içki, Kayseri'de de can aldı

Sahte içki, Kayseri'de de can aldı
Türkiye'nin çeşitli kentlerinde sahte içkiden dolayı ölenlerin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak Kayseri'de de 1 kişi metil alkol aldıktan sonra fenalaşarak kaldırıldığı hastanede yaşamını kaybetti.

Geçtiğimiz ay içinde İzmir, Kırıkkale, İstanbul başta olmak üzere ülkenin birçok kentinde sahte içki nedeniyle vefatlar olmuştu. Son vefat haberi ise Kayseri'de dün yaşandı. 

Olay, 8 Kasım’da Sarıoğlan ilçesinde meydana geldi. Arkadaş olan Tuncay D., Erol Ö. ve Hakkı E. metil alkol içti. Bir süre sonra fenalaşan 3 arkadaş hastaneye kaldırıldı. Durumu ağırlaşan Hakkı E., Kayseri Şehir Hastanesi'ne sevk edildi. Hakkı E., buradaki 8 günlük yaşam mücadelesini dün kaybetti. Tuncay D. ve Erol O.'nun ise tedavilerine devam ediliyor. 

Jandarma ekipleri alkolün nereden temin edildiğini belirlemek için çalışma başlattı.

80'den fazla kişi öldü

Bu arada 9 Ekim'den bugüne 10 kentte sahte içki nedeniyle 80'den fazla kişi hayatını kaybetti. Bugüne kadar İzmir'de 35, İstanbul'da 10, Aydın'da 8, Kırıkkale'de 7, Mersin'de 8, Kırklareli'de 4, Muğla'da 3, Zonguldak'da 2, Tekirdağ'da 2, Trabzon'da 1 ve Kayseri'de 1 vatandaş hayatını kaybetti. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K