Sahabiye Kentsel Dönüşüm'de yeni işbirliği

Sahabiye Kentsel Dönüşüm'de yeni işbirliği
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin vizyon projelerinden Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi'nde yeni bir merhaleye geçilecek. Başkan Memduh Büyükkılıç, burada Emlak Konut ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçireceklerini açıkladı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Sahabiye Kentsel Dönüşüm Projesi 1’inci, 2’nci ve 3’üncü uygulama etapları kapsamında çalışmalar hummalı bir şekilde devam ediyor. Sahabiye projemiz, konut, iş yeri, kapalı otopark alanı ve yeşil alan olmak üzere etap etap gelişiyor, güzelleşiyor” şeklinde konuştu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı TOKİ iştiraki olan Emlak Konut GYO A.Ş. ile iş birliği halinde yeni projeleri hayata geçirmeyi planladıklarını vurgulayan Büyükkılıç, “Sahabiye Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Geriye kalan kısımla ilgili inşallah Emlak Konut ile yapacağımız iş birliği halinde yeni projelerimizi hayata geçirme yönünde irade gösteriyoruz” dedi.

Büyükkılıç, dirençli şehirler oluşturma yönünde gayretlerinin sürdüğünü söyleyerek, “Çevre Şehirlik Bakanlığımız, Emlak Konut ve TOKİ ile iş birliğimiz halinde Kayseri Büyükşehir Belediyemiz, el ele bu şehrimizde hem dirençli şehirler oluşturma hem depreme hazırlık bağlamında dönüşümleri hızlandırma gerek ilçelerimiz, gerekse Büyükşehir’imiz olarak bu çalışmaları devam ettiriyoruz. Cenab-ı Allah edasını nasip etsin diye temennide bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×