K

Sağlık Müdürü açıkladı: Kayseri'de vakalar neden artıyor?

Sağlık Müdürü açıkladı: Kayseri'de vakalar neden artıyor?
Uzun bir aradan sonra Kayseri'de peş peşe 2 mahalle karantina altına alındı. Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli de, sayı vermeden kentteki vaka artışına dikkat çekti. Benli, vaka artışlarının sebeplerini de sıraladı.

İl il açıklanmaya başlanan koronavirüs vaka haritasına göre Kayseri'de koronavirüs olan kişi oranı 100 binde 56,71. Bu oran, Kayseri'yi 'yüksek riskli' kategorisine sokuyor. Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, kentte vaka sayılarının arttığını, bu durumun da cenaze merasimleri ve taziye ziyaretlerine katılımdan kaynaklandığını söyledi. 

Benli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Vaka sayılarımız artıyor. Karşılaştığımız uygunsuz durumların başında cenaze ve taziyeler gelmektedir. Ayrıca hafta sonları merkezden çevre ilçelere ve köylere gidip orada yapılan aile oturumları öne çıkmaktadır. Önlemlere hep birlikte uyduğumuz zaman başarabiliriz. Zincirin en zayıf halkası kadar güçlüyüz" dedi.

Uzun bir aradan sonra 2 mahalleye karantina

Uzun bir aradan sonra Kayseri'de iki mahalle karantina altına alınmıştı. 15 Şubat'ta Yeşilhisar ilçesine bağlı 856 kişinin yaşadığı Kayadibi Mahallesi, artan koronavirüs vakalarından dolayı 10 gün karantinaya alındı. Bugün de Tomarza ilçesine bağlı Cücün Mahallesi yine aynı sebepten Tomarza İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantinaya alındı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K