K

Sağanak ani gelecek, sıcaklıklar düşecek | Kayseri 5 günlük hava tahmini

Sağanak ani gelecek, sıcaklıklar düşecek | Kayseri 5 günlük hava tahmini
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, yeni haftaya dair hava durumu tahminlerini yayınladı. Havaların hızla ısınmaya başladığı Kayseri'de yarından itibaren yağışlı bir havanın etkili olması bekleniyor. Ani sağanak yağmur nedeniyle sıcaklıklar da düşecek.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeye göre, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar yarından itibaren etkili olması beklenen yağışlarla birlikte düşüşe geçecek. Sağanak yağış Kayseri de dahil geniş bir alanda etkili olurken hafta sonuna doğru yurdu terk edecek. 

TÜRKİYE GENELİNDE HAVA TAHMİNİ

Meteoroloji tahminlerine göre Ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Hakkari çevreleri ile Van’ın doğu ilçelerinin, gece saatlerinde İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

KAYSERİ 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nün tahminlerine göre Kayseri’de bugün (Pazartesi) parçalı bulutlu bir hava hakim olacak. Sıcaklıklar 29 dereceye kadar çıkacak. Salı gününden itibaren ise kent gökgürültülü sağanak yağışın etkisine girecek. Yağışların aralıklarla 3 gün boyunca sürmesi bekleniyor. Sıcaklıklar da yağışa bağlı olarak 5-7 derece düşecek. Cuma gününden itibaren yağış Kayseri’yi terk edecek.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K