'Ruanda'ya gitmek farz oldu'

'Ruanda'ya gitmek farz oldu'
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Ruanda yolcusu. Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza'ın kendisini ziyaretinde “Ruanda’ya gitmemiz farz oldu” diyen Büyükkılıç'ın bu sözleri büyükelçi tarafından alkışlandı.

Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Nkurunziza, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ı ziyaret etti. Büyükkılıç, Büyükelçi Nkurunziza’yı başkanlık girişinde karşıladı.

Konuk Büyükelçi ile bir süre görüşen Büyükkılıç, Büyükelçi Nkurunziza’yı Kayseri’de görmekten memnuniyet duyduklarını belirtti. Başkan Büyükkılıç’ın “Ruanda’ya gitmemiz artık farz oldu” ifadelerine Konuk Büyükelçi alkışlayarak karşılık verdi.

Kayseri Sanayi Odası, Kayseri Ticaret Odası ve Kayseri Organize Sanayi Bölgesi ile Ruanda için bir program yaptıklarını ve muhtemelen Aralık ayında Ruanda’da olacaklarını ifade eden Başkan Büyükkılıç, Büyükelçi Nkurunziza’nın da bu ziyarette kendilerine eşlik etmesini istediklerini söyledi.

“Kayseri evim gibi"

Ruanda’nın Ankara Büyükelçisi Williams Nkurunziza da Kayseri’yi evi gibi gördüğünü söyledi. 

Nkurunziza, “Artık Kayseri benim evim gibi oldu. Burada sizin gibi değerli dostlarımız var. Sizin Başkanlığınızda organize edilen seyahatten dolayı çok memnunum. Bu ziyaretten hem hükümetim hem de Dışişleri Bakanlığımız çok memnun olacak. Ülkemizin ekonomisi hızla gelişiyor. Dünyadaki en hızlı büyüme oranını yakaladık. Türkiye’den de yatırımcıların bu büyümenin parçası olmalarını istiyoruz” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K