K

RTE Millet Bahçesi'nde son durum

RTE Millet Bahçesi'nde son durum
Kayseri'de Hava İkmal sahasına yapılması planlanan ve geçtiğimiz aylarda ihalesi yapılan Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nde çalışmalar başladı. İlgili firmaya yer tesliminin yapıldığı alanda inceleme yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, burasının 1 milyon 260 bin metrekare büyüklüğü ile dünyanın sayılı şehir parklarından birisi olacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ismi 'Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi' olarak konulan ve Kayseri’nin çehresini değiştirecek millet bahçesi projesini yakından takip ediyor. Teknik ekibiyle birlikte saha incelemesinde bulunan Başkan Büyükkılıç, TOKİ tarafından gerçekleştirilen ihale sürecinin tamamlandığını belirterek, firmaya yer tesliminin yapıldığını ve firmanın şantiyesini kurarak proje kapsamında çalışmalarına başladığını açıkladı.

Kayseri'deki millet bahçesi projesinin alan büyüklüğü ve içeriği ile dünyanın da sayılı şehir parkları arasında yer alacağının altını çizen Başkan Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’nin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, şunları kaydetti; “Şu anda ihalesi yapılmış olan Millet Bahçemizde bulunuyoruz. Bir kez daha Çevre Şehircilik Bakanlığımıza teşekkür ediyorum. Milet Bahçesi’nin oluşmasında emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Millet bahçemizin ismi ‘Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ meclisimiz tarafından belirlenmiş oldu. 1 Milyon 260 bin metrekarelik, Anadolu’nun ortasında önemli bir Millet Bahçesi olarak değerlendirilecek konumda."

125 türden 25 bin ağaç ve bitki bulunacak

Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi tamamlandığında 120 farklı türden 25 bin ağaç ve bitki bulunacak. 1 Milyon 265 bin metrekarenin bir milyonunun yeşil alan olarak planlandığını belirten Büyükkılıç, "Diğer alanda da değişik kültürel çalışmalara fırsat verecek. Daha önceki konumda Hava İkmal’in parçası olacağı için bir tarafı Hava Müzesi yapılacak. Mimar Sinan ile çalışmalarımız ve yeme-içme mekanları yer alacak. Yürüyüş yollarıyla, bisiklet yollarıyla, değişik oyun alanlarıyla vazgeçilmez bir millet bahçesi olarak, kamuoyunda ve şehrimizde yerini alacak." dedi.

RTE Millet Bahçesi ne zaman açılacak?

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'nin ne zaman hizmete gireceği sorusuna da cevap verdi. Emeği geçenlere teşekkür eden Büyükkılıç, "Yaklaşık 1,5 sene içinde bu çalışmaların tamamlanacağını ve şehrimizin hizmetine gireceğini şimdiden hatırlatmak istiyorum." dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K