K

Risk haritası güncellendi: Kayseri'de korkutan artış

Risk haritası güncellendi: Kayseri'de korkutan artış
Kayseri ve Türkiye'nin il il haftalık risk haritası açıklandı. Kayseri'de 100 bin nüfusa oranla vaka sayılarındaki artış korkutan boyutlarda. Vaka sayısı 517,92'ye fırladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren haritanın güncel halini paylaştı. Koca açıklamasında; "İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık vaka sayısını gösteren insidans haritamızı aşağıda görebilirsiniz. Tedbir ve kısıtlamalar etkisini daha çok gösterecek” paylaşımında bulundu.

Bakan Koca, sosyal medya hesabından yaptığı ikinci bir açıklamada ise, “Evimiz en güvenli kalemiz. Bir süre mücadeleyi evimizden sürdüreceğiz. Bu fedakarlığın sonu bayram olsun” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK ARTAN ve AZALAN İLLER

Risk haritasına göre 17-23 Nisan haftasında her 100 binde haftalık vaka sayıları İstanbul’da 854,75 Ankara’da 567,88 İzmir’de 335,09, Antalya 324.57 olarak açıklandı. Vaka sayısı en yüksek iller İstanbul, Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli oldu. Vaka sayısı en düşük iller arasında ise Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Van, ve Siirt yer aldı.

KAYSERİ VAKA TABLOSU

Son güncellenen il il vaka haritasına göre Kayseri'de de artış sürdü. Kayseri'nin 100 bin nüfusa oranla vaka sayısı ilk olarak 8-14 Şubat haftasında açıklanmıştı. İlk haftada vaka sayısı 56,71 iken vaka sayısı her geçen hafta katlanarak arttı. Bugün açıklanan 17-23 Nisan haftasında Kayseri vaka sayısı 517,92'ye kadar çıktı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K