Restore edilen Jandarma Konağı, aslına uygun hizmet verecek

Restore edilen Jandarma Konağı, aslına uygun hizmet verecek
Kocasinan Belediyesi tarafından restore edilen Güneşli Mahallesi’ndeki 2 asırlık tarihi Jandarma Konağı, resmi açılışına gün sayıyor. Tarihi yapının, aslına uygun olarak yine jandarma binası olarak hizmet vereceği belirtildi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, restorasyon işlemi tamamlanan tescilli yapının son kontrollerini yaptı. Yapılan çalışmanın Tarihi Kentler Birliği tarafından da hem proje hem de uygulama ödülüne layık görüldüğünü vurgulayan Çolakbayrakdar, Güneşli Jandarma Karakol Komutanlığı’nın odalarını tek tek inceledi.

Tarihi yapılara sahip çıkarak geleceğe aktardıklarını vurgulayan Başkan Çolakbayrakdar, “Güneşli Mahallemizdeki restorasyonunu tamamladığımız jandarma karakolumuz, önümüzdeki günlerde yeniden jandarma karakolu olarak aslı hüviyetine uygun bir şekilde hizmet vermeye başlayacak. Uzun zamandır bölgeye hizmet veren jandarma karakolu, belli bir süre atıl vaziyette kaldığı için kullanılamamış. Tescilli yapıyı, yeniden restore edip, gün yüzüne çıkararak eski fonksiyonuna uygun hale getirdik. Güneşli ve çevresindeki kırsal mahallere hizmet verecek olan yapı, vatandaşlarımızın güvenliğini sağlayacak bir birim olarak hayata geçmiş olacak. Jandarma teşkilatımıza ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerine yer verdi.                                                                                                           

İncelemeler sonrası mahallenin bakkalını da ziyaret edip, esnafa hayırlı kazançlar dileyen Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşlarla sohbet edip, onların taleplerini dinledi. Bölge sakinleri de Kocasinan Belediyesi’nin kırsal mahallelerde yaptığı çalışmalardan dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, Çolakbayrakdar’a teşekkür etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×