K

Recep Mamur kimdir?

Recep Mamur kimdir?
Kayserili iş insanı ve Kayserispor eski başkanı Recep Mamur, hayatını kaybetti. Vefat haberi sonrası 'Recep Mamur kimdir?' sorusu arama motorlarından cevabı en çok merak edilen konuların arasında yer aldı. Recep Mamur'un özgeçmişini sizler için derledi...

Recep Mamur, 15 Nisan 1949 yılında Kayseri'de dünyaya geldi. Eğitimini Kayseri'de tamamladı. Sanayi sektöründe faaliyet yürüttü. Femaş Emaye adlı bir iş yeri vardır.                                                           

1999 senesinde Kayserispor'a başkan seçildi. Mamur döneminde sarı kırmızılı ekip birçok başarıya imza attı. Recep Mamur 5 Ekim 2013 tarihinde Kayserispor'un kendi sahasında Gaziantepspor'a 1-0 yenilgisinden sonra Kayserispor başkanlık görevinden istifa etti ancak, genel kurulda başka aday çıkmayınca yeniden göreve geldi. 2013 sezon sonuna kadar tam 14 yıl Kayserispor başkanlık görevinde bulundu.                                                                                             

5 Eylül 2021 tarihinde Recep Mamur, hastalıkları nedeni ile bir süredir tedavi gördüğü evinde fenalaşarak hastaneye kaldırıldı. 72 yaşındaki Mamur, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K