K

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan bayramı hangi gün?

Ramazan ayı ne zaman başlıyor? Ramazan bayramı hangi gün?
Oruç ayı Ramazan'ın gelmesiyle birlikte oruçlar tutulacak, iftarlar yapılacak. Ramazan yaklaşırken, birçok vatandaşımız ise Ramazan ayının başlangıç tarihini, Kadir Gecesi gününü ve Ramazan Bayramı günlerini merak ediyor. Ramazan ayı bu yıl 13 Nisan Salı günü başlayacak ve 12 Mayıs Çarşamba günü sona erecek.

Onbir ayın sultanı Ramazan'a sayılı günler kala Müslümanlar hazırlıklara başladı. Ramazan ayı boyunca oruç tutacak olan müminler ilk oruç tarihini araştırıyor. Müslümanlar Ramazan ayı yaklaşırken bu mübarek ayı en güzel şekilde değerlendirmek için hazırlıklara başladı. Peki Ramazan ayı ne zaman başlıyor?

2021 RAMAZAN AYI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

2021 Ramazan ayı, 13 Nisan Salı günü başlayacak. İlk teravih namazı 12 Nisan akşamı yatsı namazına müteakip kılınacak. Son oruç 12 Mayıs Çarşamba günü tutulacak. 

2021 KADİR GECESİ NE ZAMAN?

Ramazan ayı içinde olan ve ‘Bin Aydan Daha Hayırlı' olarak ifade edilen Kadir Gecesi ise 8 Mayıs 2021'de idrak edilecek.

2021 RAMAZAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Ramazan Bayramı'nın 1. günü 13 Mayıs Perşembe gününe denk geliyor. 3 gün sürecek bayram 15 Mayıs Cumartesi günü sona erecek. Ramazan Bayramı'nda tatil süresi arife olan 12 Mayıs Çarşamba yarım gün, 3 gün bayram ve 1 gün hafta sonu ile birlikte toplam 4,5 gün olacak.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K