K

Polise silah çekmenin cezası

Polise silah çekmenin cezası
Kayseri’de çalıntı minibüsle yakalanan ve polise silah çeken sanık hakkında mahkeme kararını verdi. Tutuklu yargılanan sanık, 'görevi yaptırmamak için direnmek' suçundan 3 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ömer Ö. utuklu bulunduğu ceza infaz kurumundan Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Müşteki polisler ve taraf avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Karar verileceği uyarısıyla son sözleri sorulan sanık Ömer Ö., hakkındaki suçlamaları reddetti. Ömer Ö., “Kimseye silah doğrultmadım. Kendi kafama doğrulttum. Hakkımdaki suçlamalardan beraatımı talep ediyorum” şeklinde savunma yaptı. 

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Ömer Ö.’ye 'görevi yaptırmamak için direnme’ suçundan 3 yıl 1 ay hapis cezası verdi. Tutuklu kaldığı süre göz önünde bulundurulan sanık Ömer Ö., adli kontrol şartı ile tahliye edildi.

Olay

31 Aralık 2020 tarihinde Melikgazi ilçesindeki Germir Mahallesi'nde meydana gelen olayda polis ekipleri, Ömer Ö. yönetimindeki 38 FP 712 plakalı minibüsü uygulama noktasında durdurdu. Yapılan kontrollerde aracın çalıntı olduğu belirlendi. Polis, şüpheliyi gözaltına almak isterken arbede yaşandı. Polis memurlarına silah doğrulttuktan sonra kaçmaya başlayan Ömer Ö., özel harekat polislerinin destek verdiği operasyonda, saklandığı su kanalında yakalandı. Ömer Ö., 'görevi yaptırmamak için direnme' suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K