K

PFDK’dan Kayserispor'a ceza yağdı

PFDK’dan Kayserispor'a ceza yağdı
TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) bugün yapılan toplantısında Kayserispor’a ceza yağdı. Alanyaspor maçındaki saha olayları nedeniyle kulübe toplam 170 bin lira para cezası uygulanırken Teknik Direktör Hikmet Karaman'a da 1 maç men cezası verildi.

Süper Ligin 28’inci haftasında sahasında Alanyaspor’u konuk eden Kayserispor sahadan 2-1’lik sonuçla mağlup ayrıldı. Kayserispor'a bu maçtaki saha olayları nedeniyle ceza yağdı.

Yapılan toplantıda Spor Toto Süper Lig Ahmet Çalık Sezonu 28'inci haftasında oynanan Kayserispor - Alanyaspor arasında oynanan müsabakada Kayserispor'a; taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 32 bin lira, stadyuma usulsüz seyirci alınmasından dolayı 100 bin lira, merdiven boşluklarının boş bırakılmamasından dolayı ve bu eylemin aynı sezon içinde ilk kez gerçekleştirilmesi nedeniyle de 25 bin lira para cezası ile cezalandırılmasına karar verildi. Aynı müsabakada Yukatel Kayserispor Teknik Sorumlusu Hikmet Karaman, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 1 resmi müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı ve 13 bin lira para cezası ile cezalandırıldı.                      

Aynı müsabakada Kayserispor Kulübü görevlisi Onur Solmaz'ın, stadyuma usulsüz seyirci almasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 15 gün hak mahrumiyeti cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K