K

Patlamamış top mermisi bulundu

Patlamamış top mermisi bulundu
İş makinalarıyla kar temizliği yapılan bölgede, patlamamış tarihi top mermisi bulundu. Merminin, işgal sonrası kaçan Fransızlar'ın bırakmış olabileceği düşünülüyor.

Kahramanmaraş’ta belediye çalışanı Durdu Bilgetecan, Dulkadiroğlu İlçesi Ahir Dağı Kandil mevkiinde ekipleriyle birlikte sabahın erken saatlerinde kar temizliğine başladı. Ekiplerini kontrol eden Bilgetecan, yerde metal bir parça fark etti. İş makinasının kepçesinin kar temizliğinde ortaya çıkardığı parçayı alan Bilgetecan, parçanın patlamamış bir top mermisi olduğunu fark ederek evine getirdi. Daha sonra Bilgetecan, durumu polis ekiplerine bildirdi ve mermiyi polise teslim etti. 

Olayı anlatan Durdu Bilgetecan “Ahir Dağı Kandil mevkiinde kar kürümesi sırasında baktım ki bir demir kovan. Top mermisine benzettim ve patlayıp patlamadığını anlamadım. Aracıma alıp evime kadar getirdim. Az biraz araştırma yaptım ve Fransızlardan kaldığı tahmin ediliyor 180 milimetrelik top mermisi olduğunu öğrendim.” dedi.                                                                                                                                                                                                                                

Patlamamış top mermisinin Kahramanmaraş’ın düşman işgali sırasında Fransızların kaçarken bırakmış olabileceği düşünülüyor. Olayla ilgili inceleme sürüyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K