K

Pandemiye rağmen 3 bin 576 nikah

Pandemiye rağmen 3 bin 576 nikah
Melikgazi'de evlilik düşünen çiftleri pandemi de durduramadı. Salgın nedeniyle nikah ve düğünlerle ilgili çok kez sınırlama getirilirken, ilçe sınırları içinde 2020 yılında 3 bin 576 çiftin dünya evine girdiği açıklandı.

Birçok çiftin nikahını kıyarak mutlu günlerine ortak olduklarını söyleyen Başkan Dr. Mustafa Palancıoğlu, pandemi dönemi olmasına rağmen sosyal mesafe, maske, hijyen gibi tüm tedbirlere uyarak birçok çiftin nikahını kıydıklarını söyledi.

Evlenen çiftlere iki cihan saadeti dileyen Palancıoğlu, "2020 yılında 3 bin 576 çiftin nikâhını kıydı. Öncelikle Rabbim mesut ve bahtiyar eylesin. Evlilik insan hayatında önemli bir dönüm noktası. Melikgazi Belediyemizin Nikah Memurluğu her yıl yüzlerce çiftin mutluluğuna ev sahipliği yapıyor. Birçok genç çift belediyemizde ‘evet’ diyerek ömür boyu birlikteliğin en önemli şartını yerine getirmekte. Bizler de bir ‘evet’ ile mutluluklarına ortak, evliliklerine vesile oluyoruz." dedi.

En çok nikah Temmuz'da kıyıldı

Melikgazi Belediyesi Nikâh Memurluğu'nda en çok nikâh işlemi Temmuz ayında gerçekleşti. Temmuzda 590 çift nikah kıydırdı. 14 Şubat Sevgililer Günü ve hafızalarda kolay kalan özel tarih olan 02.20.2020 tarihinde de toplamda 42 nikah kıyıldı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K