K

Özhaseki'den 'Kayseri'de Beşli Çete Var' İddiasına Yanıt

Özhaseki'den 'Kayseri'de Beşli Çete Var' İddiasına Yanıt
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de katıldığı toplantıda CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'ın öne sürdüğü 'Kayseri'de beşli çete var' iddiasına yanıt verdi. Özhaseki, Arık'a yetkili mercilere başvurması gerektiğini söyledi.

2021 Yılı Yatırım Değerlendirme Toplantısı'na katılan Özhaseki, burada bir basın mensubu tarafından kendisine yöneltilen "CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, basın toplantısında 'Kayseri'de şunu iddia ediyorum, milletin parasını 5 kişiye harcadılar' dedi ve 'beşli çete' ifadesini kullandı. Siz bu açıklamayı nasıl değerlendiriyorsunuz?" şeklindeki soruya şöyle cevap verdi:

"Milletvekili arkadaşımız dilekçeleri hazırlasın, Cumhuriyet Başsavcılığımıza müracaat etsin. Bağımsız mahkemeler çalışıyor. Onların dönemindeki hukuk yok şimdi. Bağımsız adamlar var. Çalışan namuslu hakimler var. Beşli çetenin adını versin, ne iş yaptıklarını yazsın. Bizler de kim olduklarını görüp anlayalım."

"KİMSEYİ SİYASİ GÖRÜŞÜNDEN DOLAYI İŞTEN ATMADIM"

Özhaseki, ayrıca CHP belediyelerinde işten çıkarmalar yaşandığını belirterek, "İşçi çıkartmayacağız dediler, çıkartırsak şerefiziz, namussuzuz dediler. İstanbul'da 13 bin 500 kişiyi ve tüm CHP belediyelerinden toplam 20 bin kişiyi işten attılar. Yerine sadece İstanbul'da CHP’den, İYİ Parti'den ve HDP'den 45 bin kişiyi işe aldılar" dedi.

Özhaseki, kendi dönemine atıfta bulunarak "Melikgazi Belediye Başkanlığımda, Büyükşehir Belediye Başkanlığımda bir tane insanı siyasi görüşünden dolayı işinden attıysam lütfen söyleyin. Ancak
hırsızlarla ve yalancılarla, sarhoşlarla, mazeret bile söylemeyenlerle aram hiç iyi olmadı. Onlar da bir elin parmakları kadardı. İşini yapmayan kimse bunları işten attım" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K