K

Özhaseki'den CHP'li belediyelere de teşekkür

Özhaseki'den CHP'li belediyelere de teşekkür
AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den birlik ve beraberlik vurgusu. Pandemi sürecinde bütün belediyelerin canhıraş çalıştığını vurgulayan Özhaseki, CHP'li belediyelere de teşekkür etti.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, memleketi Kayseri’de gündemi değerlendirdi. Ağırlıklı olarak pandemi süreci ve belediye çalışmalarına değinen Özhseki, Türkiye’de 1.389 belediye varken 786 belediyenin AK Parti’de olduğunu anımsattı. Özhaseki, "Nüfusun yüzde 55’ine doğrudan biz hizmet götürüyoruz" dedi.

AK Parti'nin niye en çok belediyeye sahip olduğunu ise Özhaseki, "Cevabımız basit; millet kendinden olanı seçiyor. Biz bu milletin değerlerini seviyoruz ve başüstü ediyoruz. Biz hizmet aşkıyla doluyuz. İlk günlerde ‘hizmet belediyeciliği yapacağız’ dedik, hizmet ettik çok şükür. Daha sonra marka şehirler diye devam ettik. Şehirlerimizi marka şehirler haline, dünyada tanınan şehirler haline getirdik. Son dönemde de 'gönül belediyeciliği' formülüyle vatandaşımızın karşısına çıktık. Yaptığımız her işi insanımızla beraber yapmak böylelikle onun gönlüne dokunmak ve gönlünde izler bırakmak istiyoruz." dedi.

"Belediye başkanlarımızdan memnunuz"

Özhaseki, belediye başkanlarından memnun olduklarını ifade ederek, "Zaman, değişim ile ifade edilir. Biz de bu noktada kadrolarımızı zamana uygun şekilde hareket edebilmek için sürekli yeniliyoruz. En son seçimde neredeyse belediye başkanlarımızın yüzde 60’ını değiştirdik. Zamanın deyimiyle ifade edeyim sürekli kendimizi güncelliyoruz. Seçimlerden bu yana yaklaşık bir buçuk sene geçti; bütün belediye başkanlarımızdan vatandaşlarımız da biz de son derece memnunuz." diye konuştu.

"Pandemi döneminde ufak sıkıntılar oldu"

Pandemi döneminde belediyelerin gelirlerinin düştüğünü ve ufak sıkınıtılar yaşandığını kaydeden Özhaseki, "O dönemde belediye başkanlarımız canhıraş bir şekilde Kaymakamlar ile Valiler’le beraber VEFA Grupları oluşturdular. Evinden çıkamayanlara iaşe götürülmesinden çocuklara oyuncak götürülmesine kadar vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için adeta seferber oldular." dedi.

CHP'li belediyelere de teşekkür etti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, pandemi sürecinde AK Partili ve CHP'li belediyelerin de üstüne düşeni yaptığını ifade etti. Sadece bazı CHP'li belediyelerin bağımsız hareket ettiğini ileri süren Özhaseki, "Nihayetinde bir belediyede bir amir olur, diğerleri ona yardım ederler. Devletin her bir kademesinde çalışan vatandaşın makamı onurludur. Belediye başkanı, devletin görevlendirdiği kişiye yardımcı olmalıdır. Belediye başkanlarımız VEFA Grupları’nda üstüne düşeni en iyi şekilde yaptılar. Cumhuriyet Halk Partisi’nden de birçok arkadaş VEFA Grupları’nın içerisinde yer aldı. Bir iki tane bağımsızlık hareket etmeye çalışanlar, algıyla, medya ile uğraşanlar hariç herkes uyumlu çalıştı. Her birine milletim adına teşekkür ederim." dedi.

"Belediye başkanlarının desteklenmesi lazım'

Mehmet Özhaseki, koronavirüs salınıyla mücadele sürecinde gösterdikleri çalışma nedeniyle bütün belediye başkanlarını alnından öptüğünü söyledi. Bu dönemde belediyelerin gelirlerinin düştüğüne işaret eden Özhaseki, sıranın belediyeleri desteklemeye geldiğini vurguladı. Özhaseki, "Gelirleri düşmesine rağmen ağlamadan çalıştılar, bahane üretmediler, işlerine baktılar. Şimdi ise belediye başkanlarımızın desteklenmesi icap ediyor, onlara yol göstermek icap ediyor. Doğrusu ben de bu arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyorum. Belediye başkanlarımızdan bizi rayıp (görüşemiyoruz) diyen şimdiye kadar hiç olmamıştır. Biz de 21 yıllık tecrübemizi belediye başkanı arkadaşlarımızla paylaşıyoruz. Belediyelerimizin her projelerinde varız. Sorunlarına çözüm bulmaya, yol göstermeye çalışıyoruz. Bizi bugünlere aziz milletimiz getirdi; her şart ve zamanda onun için çalışmaya devam edeceğiz." ifadelerini kullandı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K