K

Özhaseki: CHP haram oylar için HDP’ye yalakalık yapıyor

Özhaseki: CHP haram oylar için HDP’ye yalakalık yapıyor
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki'den terörle mücadele ile HDP ve CHP açıklaması. Suriye, Irak ve Türkiye'den toprak alarak terör devleti kurdurulmaya çalışıldığını anlatan Özhaseki, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun haram oylar için HDP’ye yalakalık yaptığını öne sürdü.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yeniden düzenlenen ve ismi Dr. Sami İpek Caddesi olarak değiştirilen yolun açılış törenine katıldı. Burada konuşan Özhaseki, gündemi değerlendirdi.

Türkiye’ye dost görünen ama topraklarına göz koyan birçok devletin olduğunu söyleyen Özhaseki, "Geçtiğimiz günlerde 13 tane kardeşimiz şehit oldu. Allah rahmet eylesin. Bu topraklar gerçekten dünyanın en güzel toprakları. Burada kendi başımıza bir takım problemlerle uğraşalım, gelişmeyelim, dünyada mazlumların sesi olmayalım diyen o kadar çok ki, dost gözüken ülkeler ABD’den başlamak üzere Avrupa Birliği’ni de kastediyorum. Her türlü fitneye odaklananlara destek vermeye devam ediyorlar." dedi. 

"350 civarında PKK'lı şerefsiz kaldı"

Terörle mücadeleye de değinen Özhaseki, devletin bütün organlarıyla terör örgütünün üzerine sert şekilde gittiğini söyledi. Son dönemde artık bunların iflah olmayacağının anlaşıldığını belirten Özhaseki, "Yurt dışındaki babalarının ellerinde maşa ve piyon oldukları, böyle bir şerefsiz grup oldukları belli olduğu için, sertçe bunların üzerine gidiyoruz. Kızılay’da eskiden bombalar patlarken, Beşiktaş’ta, Kayseri’de canımız evlatlarımıza burada bomba atarak şehit ederken, şehirlerden bu satılık uşakları temizledik. Dağlara kaçtılar dağlarda temizledik. Mağaralara kaçtılar takip ettik mağaralarda temizledik. Bu ülkede sağda solda böcek gibi yer altında yaşayan 350 civarında PKK’lı şerefsiz kaldı. Onları da bulup Allah’ın izniyle tertemiz edeceğiz bu toprakları. Kimsenin endişesi olmasın” dedi.

“Terör devletinin kurulmasına müsaade etmeyeceğiz”

Suriye, Irak, Türkiye ve İran topraklarında kurulmak istenen terör devletine müsaade edilmeyeceğini söyleyen Mehmet Özhaseki, Suriye topraklarına kaçan teröristlerin de takip edildiğini ve orada da yaşam hakkı verilmeyeceğini kaydetti. Terörle mücadeleye devam edilirken Meclis'te PKK'nın sözcüsü gibi davranan HDP için de ayrı bir parantez açtı. Özhaseki, "Onlara da açıkça tavır almalıyız. HDP’yi her fırsatta söylemeliyiz. Bir gün olsun mecliste PKK’ya lanet olsun diyemediler. Onlara diyoruz ki burada katil sürüsü var adı da PKK, bize diyorlar ki “Biz teröre karşıyız iki taraf da silah bırakmalı”. Adi adamlar kim o iki taraf dediğiniz? Bir tarafta bizim Mehmetçiğimiz polisimiz var, karşıda da katiller sürüsü var. Ne demek iki taraf? Elbette bunları biliyoruz ama ne yazık ki ana muhalefetimiz de bunların sözcülüğünü yapmaya devam ediyor.”

“CHP haram oylar için HDP’ye yalakalık yapıyor”

Gara olayından Cumhurbaşkanını sorumlu tutan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun haram oylar için HDP’ye yalakalık yaptığını öne sürdü. Özhaseki, “Genel başkanları beyefendi beyanat veriyor. 13 tane yavrumuzun katili Cumhurbaşkanımızmış. Allah seni ıslah etsin. Ne olur bir gün olsun PKK’yı kınasan? Ne olur 3 tane oy alacağım diye bu adamlara yaltakçılık yapmasan? Yağ çekip güya HDP’yi yanında tutup haram oy almak için olmadık kalıba giriyorsunuz. Yazık günah değil midir bunlar? Lanet olsun onların oylarına. Allah belasını versin onların oylarının. Bunları da her fırsatta söylemeliyiz yoksa doğruları konuşmuş olmayız. Bu topraklarda fitne bitinceye kadar, dışarıdan satılık uşakların hepsi temizleninceye kadar, ant ettik temizleyeceğiz bunların hepsini. Bir tanesi bile kalmayacak. Cumhurbaşkanımız ve Devlet beyin kararlılığı böyle ve birlikte Büyük Türkiye davası için omuz omuza mücadeleye devam ediyorlar. Gelecek inşallah bizlerin. Onlar yaşayamayacaklar. Biz çok çalışacağız, gayret edeceğiz, bütün zorlukların üstesinden geleceğiz. İnşallah Türkiye’yi büyüteceğiz ve onlara da fırsat vermeyeceğiz. Yurt dışındakiler istedikleri kadar oyun kursunlar, bu oyunlarını bozacağız. Bu coğrafya zayıf devlet kaldırmıyor. Burada eğer özgürce yaşamak istiyorsanız güçlü olmak zorundasınız. Onun için de elden geleni yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K