K

Ortopedide yaygınlaşan radyofrekans nasıl bir tedavi yöntemidir?

Ortopedide yaygınlaşan radyofrekans nasıl bir tedavi yöntemidir?
Gelişen teknolojiyle birlikte sağlık sektörü de yeni ve modern tedavi yöntemleri ile tanışıyor. Kayseri System Hospital doktorlarından Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul, ameliyat gerekmeyen ya da ameliyat edilemeyen hastalarda radyofrekans tedavinin çok olumlu sonuçlar verdiğini ve bu yöntemin Avrupa’yla birlikte ülkemizde de oldukça yaygınlaştığını dile getirdi.

Eklem içindeki belli noktalara kolayca uygulanabilen radyofrekans yöntemin günübirlik ve ekonomik bir tedavi olduğunu ifade eden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Emre Yurdakul: “Topuk, diz, kol, kalça ve bel bölgelerindeki rahatsızlıklarda, sinirlere adeta kıl kalınlığında iğneler kullanarak nokta atışı müdahaleler yapıyoruz, özel bir alet ve teknikle gerçekleştirdiğimiz bu uygulamayla ağrıya yol açan sinirlerin voltajına müdahale edip ağrı uyarısını düşürüyoruz, dolayısıyla bir köreltme uyguluyoruz” dedi.

HASTALAR ÇOK MEMNUN

Radyofrekans tedavinin bir ameliyat olmadığına dolayısıyla hiçbir riskinin de bulunmadığına dikkat çeken Op. Dr. Emre Yurdakul, “Bu tedaviyi uyguladığımız hastalarımız birkaç saat içerisinde evine geçebiliyor, şimdiye kadar radyofrekans tedavi yönteminden faydalanan hastalarımız yaklaşık bir hafta içerisinde ya ağrılarının tamamen yok olduğunu ya da çok azaldığını ifade ettiler, içlerinde profesyonel sporcuların da yer aldığı hastalarımızın bu derece memnun olması bizi ve ekibimizi çok mutlu ediyor.” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K