K

Olaylı şekilde MHP'den istifa etmişti; İYİ Parti’ye katıldı

Olaylı şekilde MHP'den istifa etmişti; İYİ Parti’ye katıldı
Olaylı şekilde MHP’den istifa eden iş insanı Sedat Kılınç, İYİ Parti’ye katıldı. Kılınç'ın parti rozetini İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener taktı.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un kesin ihraç talebiyle parti disiplin kuruluna sevk edilmesine tepki gösteren Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Nisan 2022’de partisinden istifa ederek bağımsız kalmıştı. Bu olayın tartışmaları sürerken Kılınç katıldığı bir televizyon programı öncesi tartaklandı. Milletvekili Baki Ersoy partisi tarafından affedildi ve MHP’ye geri döndü. Ancak iş insanı Sedat Kılınç, sürpriz bir kararla Kocasinan Belediyesi Bağımsız Meclis Üyeliği’nden de istifa etti. Kılınç mecliste yaptığı veda konuşmasında başka bir partiye katılacağının da sinyalini vermişti.

İş insanı Sedat Kılınç, İYİ Partili oldu. Kılınç'ın parti rozetini İYİ Parti Genel Başkan Meral Akşener taktı. İYİ Parti Genel Merkezi/nde düzenlenen rozet töreninde İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş ve İl Başkanı Sebati Ataman da hazır bulundu. Sedat Kılınç ise Genel Başkan Akşener’e kılınç hediye etti.           

SEDAT KILINÇ AÇIKLAMA YAPTI

İYİ Partili olan Sedat Kılınç sosyal medya hesbından şu açıklamayı yaptı: "İYİ Parti ailesine dahil olduk. Rabbim çıktığımız bu yolda vatanımıza, milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin. Rabbim doğruluktan, doğruları söylemekten emrolunduğumuz gibi dosdoğru yaşamaktan bizleri ayırmasın."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K