K

Olağanüstü toplantı, olağanüstü önlemler

Olağanüstü toplantı, olağanüstü önlemler
Melikgazi Belediyesi’nde koronavirüs için olağanüstü meclis toplantısı düzenlendi. 4 maddenin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda olağanüstü önlemler de alındı. Meclis üyeleri tedbir amaçlı eldiven giyip, birer koltuk arayla oturdu.

Melikgazi Belediyesi Meclisi, korona virüs dolayısıyla olağanüstü toplandı. Melikgazi Belediyesi Tiyatro Salonu’nda düzenlenen toplantı öncesinde tedbir amaçlı belediye meclis üyelerine eldiven dağıtıldı ve dezenfekte dağıtıldı. Ayrıca, meclis üyeleri birer koltuk arayla oturdu.

4 maddenin görüşülüp karara bağlandığı toplantıda konuşma yapan Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Belediye olarak ilk günden itibaren özellikle dezenfekte konusunda her türlü mücadeleyi verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Valiliğimizin koordinasyonunda özellikle toplu alanların dezenfektesi ile ilgili belediye ekiplerimiz yoğun bir mesai harcıyorlar. Özellikle mesai harcayan, destek veren tüm personelime teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten önemli ve riskli bir görev ama buna rağmen 15 sahada ayrı ekip gece gündüz çalışmaktadır. Camiler, Kur’an Kursları, okullarımız, sağlık ocakları başta olmak üzere alışveriş merkezlerinin bulunduğu noktalar ve bize diğer kurumlardan gelen talep üzerine tüm olaylara müdahil olarak dezenfekte çalışmalarını devam ettiriyoruz. Bununla birlikte belediyemizin kendi bünyesinde personelini koruması kapsamında çeşitli tedbirler alıyoruz." dedi.

105 çalışana izin

Koronavirüs tedbirleri kapsamında 105 belediye çalışanına izin verdiklerini aktaran Palancıoğlu, "Hem vatandaşların hem de personelimizin hayatları bizden için önemlidir. Özellikle çıkan yönetmelik çerçevesinde 60 yaş üzeri hasta olan vatandaşlarımız, hamile ve küçük çocuğu olan vatandaşlarımızla ilgili 105 belediye çalışanımız izne ayrılmış bulunmaktadır. Bunlarla ilgili belediyemizin işlerinin aksamaması için her türlü tedbiri aldık. Bu kapsamda da özellikle saha da olması gereken arkadaşlarımız, karla mücadele olmak üzere tüm ekiplerimiz çalışmalarına devam ediyor." dedi.

Belediye hizmetlerini elektronik ortamda alın

Başkan Mustafa Palancıoğlu, belediye hizmetlerinin de özellikle bu süreçte internet ortamından alınması gerektiği vurgusunu yaptı. Palancıoğlu, "Bu süreçte hem belediye personelimizi hem de vatandaşlarımızı özellikle internet ve telefon yoluyla hizmetleri sağlama konusunda bilgilendirmeler yapmış olduk” ifadelerini kullandı.

Öte yandan, meclis toplantısında 14 tavsiye kararı da oy birliği ile alındı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K