K

Okulun bitişiğindeki atıl bina herkesi tedirgin ediyor

Okulun bitişiğindeki atıl bina herkesi tedirgin ediyor
Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu yanında bulunan virane bina, öğrenciler başkta olmak üzere mahalle halkını tedirgin ediyor. Seslerini yetkililere duyurabilmek için bina önünde toplanan bir grup öğrenci velisi, atıl haldeki binanın yıkılmasını istedi.

Kayseri merkez Kocasinan ilçesine bağlı Beşparmak mahallesindeki Cengiz Topel İmam Hatip Ortaokulu öğrenci velileri, okulun hemen bitişiğinde bulunan ve kullanılmayan 2 katlı atıl binanın tehlike saçtığı gerekçesiyle yıkılmasını istiyor. Konu ile ilgili mahkeme sürecinin devam ettiğini ifade eden veliler, zaman zaman binaya giren insanların öğrencileri rahatsız ettiğini ve çocukların korktuğunu dile getirdiler. 

Açıklama yapan bir öğrenci velisi, “Bu çevrede genelde okulun yanındaki bu binada içeri giriyorlar. Kız çocuklarına genelde Cuma günleri öğle saatlerinde ‘içeriye gelin’ diye işaret yapıyorlar. Çocuklar korkup içeri kaçıyor. Öğretmenler geliyor, takip ediyor ama bulamıyor. Çevrede de alkol alanlar var, okulun etrafını dolanıyorlar. Genelde öğretmenlerin olmadığı zamanlarda geliyorlar. Buranın yıkılmasını istiyoruz güvenlik için, çocuklarımız için bir olay olmadan. Sakin bir şekilde güzel bir ortam olsun. İnşallah kötü bir şeyler olmaz” diye konuştu.   

'İlla birileri zarar mı görsün?'

Bir diğer öğrenci velisi ise çocukların başına iş gelmesini istemediklerini dile getirerek; “İlla birilerinin zarar görmesine gerek yok. Yıkılmasını istiyoruz buranın. Hem mahalleli hem de veli olarak. Çocuklarımız top kaçtığı zaman almak zorunda kalıyorlar. Başlarına bir iş gelmesini istemiyoruz burada” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K