K

Okullarda asılsız ihbarlarla görevden alma iddiası

Okullarda asılsız ihbarlarla görevden alma iddiası
Kayseri'deki bazı okullarda, asılsız iddia ve suçlamalarla okul idarecilerinin görevden alındığı iddia edildi. İsim vermeyen Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, "Soruşturmaların yönlendirildiği iddialarına inanmak istemiyoruz. Keyfi görevden almalar okul idarecilerini tedirgin ediyor" dedi.

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan, görevden almalarla ilgili basın açıklaması yaptı. Kalkan, "Son zamanlarda ısmarlama şikayetler oluşturulmakta, şikayetler incelemeye tabi tutulmadan doğrudan soruşturmaya dönüştürülmekte ve idarecilerin görevden alınması teklif edilmektedir." iddiasında bulundu. 

Ciddi hatalar içerisinde olan kimsenin haksız yere idarecilik kadrosunda bulunmasını kendilerinin de istemediğini belirten Kalkan, "Lakin bir okuldaki bir iki çalışanın şikayeti diğer tüm öğretmenlerin memnuniyetine rağmen dikkate alınmakta ve okul idarecileri doğrudan cezalandırılma yoluna gidilmektedir. Üyelerimizin mağduriyetlerini yargıya taşımakta kararlıyız, fakat kamu ciddiyeti ve hakkaniyet talep ediyoruz." diye konuştu. 

Demoklesin kılıcı gibi idarecilerin her tasarrufunun soruşturmaya tabi tutulmasının doğru olmayacağını aktaran Kalkan, sözlerini şöyle sürdürdü; "Doğrudan cezalandırma yoluna gidilirse hiçbir idareci elini taşın altına koyamaz. Sadece yönetmelikleri uygulayan etliye sütlüye karışmayan idareciler mi istenmektedir? Biz istiyoruz ki idarecilerimiz ve eğitimcilerimiz yeni fikirlere yeni uygulamalara iletişim alanlarına açık olsun, okulunu zirvelere taşısın."

Soruşturmalar dışarıdan yönlendiriliyor iddiası

Eğitim Bir Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan soruşturmaların dışarıdan yönlendirildiği ile ilgili söylentilerin yayıldığını ve sendika olarak buna ihtimal vermek istemediklerini de belirterek, "Milli Eğitim Bakanlığından ve Milli Eğitim Müdürlüklerinden uyarı ve taleplerimizi ciddiye almalarını bekliyoruz. Çalışan insanların önünü açmalıyız, liyakatli kişileri ipe sapa gelmez iddialarla pasifize etmemeliyiz" şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K