K

'Öğretmen, okul ve servis çalışanlarına aşı zorunlu olsun'

'Öğretmen, okul ve servis çalışanlarına aşı zorunlu olsun'
Kayseri Tabip Odası Aşı Kurulu, okullar açıldığında çocukların korunması ve eğitimin daha fazla aksamaması için öğretmenlere, okul ve servis çalışanlarına Kovid-19 aşısının zorunlu tutulması gerektiğini belirtti.

Kayseri Tabip Odası Aşı Kurulu'ndan yazılı açıklama yapıldı. Aşılanmışlar arasında, aşı tiplerine ve doz sayısına göre hastalığa yakalanan, yoğun bakıma yatan ve hayatını kaybedenlerin oranını içeren verilerin Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanması istendi.

Bu verilerin şeffaf olarak açıklanmasının, aşı karşıtlarının argümanlarına karşı en güzel cevap olacağına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ülkemizde çocukların aşılanması gündeme geldiği için, ülkemizde şimdiye dek Kovid-19'a yakalanan kaç çocuk olduğu, bunlardan kaçının hastalığı ağır geçirdiği, kaçının vefat ettiği ve bunlar arasında hangi kronik hastalığı olanlarda hastalığın ağır seyrettiği Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmalı ve aşının hangi çocuklara yapılması gerektiğine buna göre karar verilmelidir."

Açıklamada ayrıca okulların sürekli açık tutulabilmesi için bazı kişilere aşı zorunluluğu getirilmesi gerektiği de vurgulandı. Yazılı açıklamada; "Ek doz gerekliliğine salgının seyrine göre karar verilmelidir. Okullar açıldığında çocuklarımızın korunması ve eğitimin daha fazla aksamaması için, öğretmenlere, okul ve servis çalışanlarının aşı yaptırmaları zorunlu tutulmalıdır." ifadelerine yer verildi.

SALGININ HIZINI AZALTAN TEDBİRLER

Kayseri Tabip Odası Aşı Kurulu'ndan yapılan açıklamada son olarak; maske, mesafe ve hijyen önlemlerinin, salgının hızını azaltmaktaki etkinliğinin göz ardı edilmemesi gerektiği de kaydedildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K