K

Öğrencilerin karne heyecanı

Öğrencilerin karne heyecanı
Bütün Türkiye'de olduğu gibi Kayseri'de de öğrenciler karne heyecanı yaşadı. Kent genelinde 308 bin 35 öğrenci karne alarak sömestr tatiline girerken, notları iyi olanlar sevinirken, kötü olanlar ise üzüldü. Vali Şehmuz Günaydın, tatil süresince çocukların teknoloji bağımlılığından uzak durarak kitap okumaları tavsiye etti.

2019-2020 eğitim ve öğretim yılının ilk yarısında Kayseri’de toplam 308 bin 35 öğrenci karne alırken, 26 bin 13 öğretmen ve bin 92 okul da tatile girdi. Karne dağıtımı için Talas ilçesinde sene başında hizmete açılan Mehmet Zeynep Akköse İlkokulunda tören düzenlendi. 

Törene Vali Şehmus Günaydın'ın yanı sıra AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Kayseri 2.’nci Hava İkmal Bakım Merkezi ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Ercan Teke, İl Milli Eğitim Müdürü Celalettin Ekinci ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın da hazır bulundu. Törende konuşan Vali Günaydın, öğrencilerle sohbet ederek karne dağıttı. Tavsiyelerde de bulunan Günaydın, “Bu dönemde faaliyetlerin yürütülmesinde büyük çaba ve gayret gösteren yöneticilerimize, okul müdürlerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyoruz." dedi.    

Sabahın köründe okula gitme dönemi bitecek

Kayseri'de kamu yatırımlarının yanı sıra, hayırseverlerin de eğitim yatırımları olduğunu anımsatan Vali  Günaydın, ikili eğitime önümüzdeki yıllarda geçileceğini söyledi. Günaydın, "Bu okulu da bir hayırseverimiz, 6 ay gibi kısa bir sürede yaparak bizlere teslim etti. Önümüzdeki yıllarda ülkemizin eğitimde hedeflerinden olan tekli eğitime geçmesi için, çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. Çocuklarımızın sabahın 5’in de kalkıp okula gitmesi bizim istediğimiz bir durum değil ve biz bunu bir an önce düzeltmek istiyoruz. Bunun için çalışıyoruz ve hayırseverlerimizle hemen hemen her ay protokol yapıyoruz. Tatilin çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Çocuklarımız bol bol dinlensin ve özellikle tekrar ediyorum, teknoloji bağımlılığından uzak dursunlar” dedi.

Şehit ismini taşıyan okulda karne heyecanı

Zeytindalı Harekatı'nda şehit olan ve naaşı kaçırıldıktan 58 gün sonra bulunan Mehmet Muratdağı'nın ismini taşıyan Şehit Mehmet Muratdağı Ortaokulu'nda da karne heyecanı yaşandı.    

Sınıflarında karnelerini alan öğrenciler, daha sonra bahçede düzenlenen törene katıldı. Okul Müdürü Yusuf Türker, öğrencilere tatil süresince dinlenmeleri ve kitap okumaları tavsiyesinde bulundu. Her sınıfın birincilerine ve voleybol turnuvasında il 3'üncüsü olan okulun kadın takımı sporcularına madalyaları verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K