K

Öğrenci velilerinin ‘ikili eğitim’ isyanı

Öğrenci velilerinin ‘ikili eğitim’ isyanı
Kayseri TOKİ’de bulunan 2 ilköğretim okulunda veliler, okulun ikili öğretime geçmemesi ve kalabalık sınıflar nedeniyle isyan etti. Öğle aralarında sosyal mesafe olmaksızın dip dibe parklarda çocuklarına yemek yedirmeye çalıştıklarını söyleyen veliler, yoğunluk nedeniyle pandemi tedbirlerinin uygulanamadığını yetkililerden buna çözüm bulunmasını istediklerini dile getiriyor.

Koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 1,5 sene yüz yüze eğitim aksamıştı. Yeni eğitim öğretim yılı 6 Eylül’de yüz yüze başladı. Okulların açılmasıyla birlikte sorunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı.  Kayseri’de birçok okulda temizlik görevlisi hala işbaşı yapmamışken, birçok sınıf da en az 2 öğrencinin koronaya yakalanması nedeniyle karantinaya alındı.

Kayseri TOKİ Adnan Menderes İlköğretim Okulu ve Hasan Polatkan İlköğretim Okulu’nda da veliler isyan etti. Her iki okula da uzaktan öğrencilerin geldiğini söyleyen veliler, sınıfların kalabalık ve öğle arası teneffüsünün çok kısa olduğunu dile getirerek tepki gösterdi. Veliler, bu nedenle öğrenciler, parklarda dip dibe beslenmelerini yapmak zorunda kaldıklarını söylediler. 

Öğle arasında okul önünde video çeken bir veli, “İkili eğitime geçilmediği için herkes ağız ağıza bu halde. Sınıflardaki öğrenci sayısının düşürülmesini istiyoruz olmuyor; ikili eğitime geçilsin istiyoruz o da olmuyor. Olan millete oluyor.” şeklinde tepki gösterdi.

SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ NEDEN DENETİM YAPMIYOR?

Parklarda, kaldırımlarda çocuklarını doyurmak istemediklerini belirten başka bir veli de, “Okullar en güvenli yerler deniliyor. Ancak herkes ağız ağıza… İnsanlar pandemi koşulunda hastalıkla savaşırken yapılacak iş mi bu? Okul yönetimi kendi rahatına göre ayarlama yapıyor. Hâlbuki yakın yerlerde sabahçı - öğlenci şeklinde ikili eğitim yapan okullar var. Çocuk okula giriyor, ders bitiyor ve evine gidiyor, sorun kalmıyor. Ama burada korona olmuş insanlar ölmüş umurlarında değil. Sağlık Müdürlüğü neden denetim yapmıyor? İnsanlar parklarda mecbur bırakılıyor, yazıktır.” şeklinde tepkisini dile getirdi.

  OKUL ÖNÜNDEKİ KALABALIK GÖRÜNTÜLERİ ( Tıkla İzle... )  

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K