O uygulamanın sürmesi için Büyükşehir'e başvurdular

O uygulamanın sürmesi için Büyükşehir'e başvurdular
Türk Sağlık-Sen'e bağlı sendikalar, Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne başvurarak sağlıkçılara 'ücretsiz toplu ulaşım' uygulamasının devam etmesini istedi. Şimdi belediyenin bu talebe vereceği cevap merak ediliyor.

Pandemiyle mücadelede en ön cephede mücadele eden sağlık çalışanları, uygulamasına son verilen 'ücretsiz ulaşım' uygulamasının bir süre daha devam ettirilmesini istiyor.

Türk Sağlık Sen Kayseri Şube Başkanı Kamil Ünal, Sağlık çalışanlarının Büyükşehir Belediyesi’ne ait toplu taşıma araçlarından pandemi ve aşılama çalışmaları sürecinde ücretsiz yararlanmalarına yönelik uygulamanın devam etmesi gerektiğini belirtti. Ünal, uygulamanın devam etmesi için Kayseri Büyükşehir Belediyesi'ne talep dilekçesi verdi.

Sağlık çalışanlarının canlarını hiçe sayarak risk altında olduklarının anımsatıldığı dilekçede, 3. doz aşılamanın başlamasıyla birlikte sağlıkçıların daha da yoğun şekilde çalıştıkları vurgulandı. Dilekçede; “Kahraman sağlık çalışanlarımızın Büyükşehir Belediyemize ait toplu taşıma araçlarından pandemi ve aşılama çalışmaları süresince ücretsiz yararlandırılması uygulamasının devam ettirilmesi hususunda gereğinin yapılmasını arz ederiz.” ifadelerine yer verildi.

BÜYÜKKILIÇ ve BELEDİYE MECLİSİNİN ALACAĞI KARAR

Sendikaların ücretsiz ulaşım taleplerine Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve belediye meclisinin ne diyeceği merak ediliyor. Ne karar alınacağı, önümüzdeki günlerde yapılacak değerlendirme ile belli olacak. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×