K

Mustafa Destici'den 'yeni partiler' açıklaması

Mustafa Destici'den 'yeni partiler' açıklaması
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici'den Libya tezkeresi ve yeni partilerle ilgili açıklama. Terörle mücadeleyi desteklediklerini belirten Destici, HDP hariç diğer 'hayır' oyu verenleri anlamakta güçlük çektiğini söyledi.

BBP Genel Başkanı Destici, bir dizi programlara katılmak için Kayseri'ye geldi. Partinin Kayseri İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenleyen Destici gündeme dair değerlendirmelerde bulundu.

Parti olarak terörle mücadelenin her noktasını desteklediklerini kaydeden Destici; “Diyarbakır’da bulunduğumuz süre içerisinde ailelerimizi ziyaret ettik. Hiçbir ümitsizlik yok. Büyük bir cesaretle, kararlılıkla evlatlarının geleceği güne kadar bu mücadeleyi sürdüreceklerini ifade ettiler. 3 annemiz evladına kavuştu. İnşallah geriye kalan, bütün çocukları kandırılarak ya da kaçırılarak PKK’ya götürülen bütün aileler inşallah evlatlarına kavuşurlar. Bu, terörle mücadele adına çok önemli bir safha. Bunu hepimizin desteklemesi gerekiyor. Büyük Birlik Partisi olarak terörle mücadelenin her noktasını desteklediğimiz gibi onları da ziyaret ederek desteklerimizi bizzat ilettik" dedi.

"Libya'da da olacağız, Asya'da da olacağız, Kafkaslarda da olacağız"

Dün TBMM'de kabul edilen Libya teskeresine dair de açıklamalarda bulunan Destici, HDP hariç diğer 'hayır' oyu verenleri anlamakta güçlük çektiğini kaydetti. Destici; "Dün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülen ve AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi ve Büyük Birlik Partisi’nin desteğiyle 325 oyla geçen teskere. Ben bu teskereye ‘evet’ demeyen HDP’yi anlıyorum. Çünkü HDP eşittir PKK. Bunun dışında kalan diğer partileri anlamakta güçlük çekiyorum. Libya’ya asker göndermeyi maceraperestlik olarak nitelendiriyorlar. Bakiyemize sahip çıkmak, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki haklarını muhafaza etmek, Müslüman bir ülkeye yardım bir eli uzatmak ne zamandan beri maceraperestlik oluyor Allah aşkına? Biz Libya’da da olacağız, Basra Körfezi’nde de olacağız, Asya’da da olacağız, Kafkaslarda da olacağız, Balkanlarda da olacağız. Biz, sınırlarımızın dışında yaşanan olayları görmezden gelemeyiz" şeklinde konuştu.

"Yeni kurulan partilere 'hayırlı olsun' diyoruz"

Parti olarak yeni kurulan partilere 'hayırlı olsun' dediklerini ancak bir seçimlik ya da mevcut hükümetin devrilmesi amacıyla kuruluyorsa doğru bulamayacaklarını da sözlerine ekleyen BBP Genel Başkanı Destici konuşmasını şöyle sürdürdü; "Tabi siyasi partiler demokrasinin vazgeçilmez unsurlarıdır. Çok partili siyasi hayata geçtiğimiz günden beri pek çok siyasi parti kurulmuştur. Bunların bir kısmı yola devam etmiştir bir kısmı kapanmıştır. Büyük Birlik Partisi olarak yeni kurulacak partilere öncelikle ‘hayırlı olsun’ deriz. Daha sonra bu konuda bir takım düşüncelerimiz var. Siyasi partiler bir taban gücüne dayanmalıdır. Bir seçimlik ya da tek amaçları ve gayeleri içeriden ya da dışarıdan hesap yaparak sırf mevcut iktidarı devirmek ya da sistemi geriye döndürmek adına birilerinin çalışmaları var. Eğer buna alet olunursa bunu doğru bulmayız."

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ı da ziyaret etti. Burada Destici Kayseri’nin bölgenin parlayan yıldızı olduğunu söyledi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K