K

Muhtarlığı kurada kaybeden aday, sonuca itiraz etti

Muhtarlığı kurada kaybeden aday, sonuca itiraz etti
Geçtiğimiz Pazar günü yapılan Alpaslan Mahallesi muhtar seçiminde rakibiyle aynı oy alarak seçimi kurada kaybeden muhtar adayı Fatih Çalışkan, oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi verdi.

Geçtiğimiz hafta yapılan ara seçimlerde rakibi Yalçın Sezgin ile bin 155'er oy alan muhtar adayı Fatih Çalışkan, seçimi çekilen kura ile kaybetti. Bunun ardından sonucun düşündürücü olduğunu iddia eden Çalışkan, ilçe seçim kuruluna itiraz dilekçesi verdi. Dilekçesinin reddedilmesiyle soluğu İl Seçim Kurulu’nda alan Çalışkan, oyların yeniden sayılmasını talep ediyor.

Fatih Çalışkan, “6 Haziran 2021 Pazar günü yapılan Alpaslan Mahallesi ara seçimlerinde 6 aday yarıştık. Yalçın bey benimle aynı oyu aldı. Bu kadar adayın yarıştığı seçimde böyle bir sonucun düşündürücü ve gerçeği yansıtmadığı kanaatindeyim." dedi.

"ŞÜPHELERİN GİDERİLMESİ GEREKİYOR"

Seçim sonucuna İlçe Seçim Kurulu'na dilekçe verdiğini anlatan Çalışkan, bu talebinin reddedildiğini söyledi. Şu anda da oyların yeniden sayılması için İl Seçim Kurulu'na itirazda bulunduğunu belirten Çalışkan, "Böylelikle şüphelerin giderilmesi ve milli iradenin tecelli etmesini temenni ediyorum. Mahallemizde bana oy veren ve vermeyen tüm mahalle sakinlerimize teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K