K

Muhtar adayının seçim afişlerine ikinci saldırı

Muhtar adayının seçim afişlerine ikinci saldırı
KAYSERİHABER38.COM | Gökkent Mahallesi Muhtar Adayı Ergün Tunç’un seçim propagandası için astığı afişler ikinci defa saldırıya uğradı. Şikayet üzerine polis, afişleri yırtan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı günler kala başkan ve muhtar adayları seçim çalışmalarını hızlandırdı. Ancak bazı mahallelerde başkan ve muhtar adaylarının afişlerine yönelik çirkin saldırılar yaşanıyor. Son olarak Melikgazi Gökken Mahallesi Muhtar Adayı Ergün Tunç’un cadde ve sokaklara astığı pankartlar ikinci defa saldırıya uğradı. Tunç ve aza adaylarının 407. Sokak üzerinde bulunan afişler yırtıldı. Tunç’un fotoğrafına sigara yerleştirildi.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Şikayet üzerine olay yerine polis geldi. İnceleme yapan ekipler, bölgeyi gören güvenlik kamera görüntülerinden saldırganları tespit etmek için çalışma başlattı.

"DEMOKRATİK BİR SEÇİM HAYAL ETMİŞTİM"

Daha seçilmeden mahallesindeki eksiklerin giderilmesi için girişimlerde bulunan Gökkent Muhtar Adayı Ergün Tunç, demokratik bir seçim hayal ettiğini ancak bu saldırıların yapanlara yakışmadığını söyledi. Tunç, seçime gölge düşürmeye çalışan saldırganların yakalanarak ceza almalarını istediğini de sözlerine ekledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×