Muhtar adayından "kan kardeşim" projesi

Muhtar adayından
KAYSERİHABER38.COM | Kayseri Kocasinan Yakut Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Kılıç, seçilmesi halinde "kan kardeşim" projesini hayata geçireceğini açıkladı. Gönüllülük esasına göre kan grubu listesi oluşturacaklarını belirten Kılıç, ihtiyaç olması halinde aranan kan grubu sahibi kişi ile hastayı buluşturacaklarını söyledi.

31 Mart'ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı günler kala muhtar adayları da kıyasıya bir yarış içinde. Muhtar adayları, kapı kapı dolaşarak yapabileceklerini anlatıyor. Yakut Mahallesi Muhtar Adayı İsmail Kılıç da, "kan kardeşim" projesiyle dikkat çekti.

Mahalleyi aile olarak gördüklerini vurgulayan Yakut Muhtar Adayı Kılıç, ailenin her türlü ihtiyacı için çalışma sözü verdi. Kan bağışının da önemli bir ihtiyaç olduğunu anlatan Kılıç, "Seçilmemiz halinde, gönüllülük esası çerçevesinde muhtarlığımızda kan grubu listesi oluşturacağız. Bize ulaşan kan ihtiyacı olan kişileri, kan grubu tutan kişiyle buluşturacağız. Düzenli kan bağışı yapan kişileri de ödüllendirmeyi planlıyoruz. Böylece, kan bağışı duyarlılığını arttırmış olacağız." diye konuştu.

Seçilmeleri halinde, yönetime mahalle sakinlerini de ortak edeceklerini anlatan Kılıç, mahalleye kapalı pazar yeri yapılması, ulaşımın daha kolay hale getirilmesi, kütüphane kurulması ve belediyeden daha fazla hizmet almak için gece gündüz çalışacağını vurguladı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×