K

Muhalefetten Erciyes'e tesis ve otopark eleştirisi

Muhalefetten Erciyes'e tesis ve otopark eleştirisi
Dünyaca ünlü kayak merkezlerinden Erciyes'te tesisler yetersiz. İddianın sahibi, Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş... Erciyes'in yoğunluğa cevap veremez durumda olduğunu belirten Aktaş, kafeterya alanlarının dar, otopark alanının da kesinlikle yetersiz olduğunu öne sürdü.

Saadet Partisi Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, yaptığı açıklamada Türkiye’nin önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes’i değerlendirdi. Erciyes Kayak Merkezi'ne hafta sonu 90 bin kişinin ziyaret ettiği yönünde açıklama yapıldığını anımsatan Aktaş, bu sayının bu hafta sonu ise 100 bin olarak açıklandığını kaydetti.

Bu rakamlarda ciddi yanlışlık olduğunu öne süren Aktaş, "Hesap neye göre yapılıyor. İlgiyi artırmak için mi bu rakamlar veriliyor bilmiyorum ama bildiğim ve gözlemlediğim bir şey var ki bu rakamlarda ciddi bir yanlışlık var. Sezonda 2 milyon ziyaretçi sayısı çok iyi. Eğer doğruysa yeterince değerlendirilemiyor sanırım. Kapadokya bölgesine yılda 2.5 milyon turist geldiği düşünülürse 2 milyon ziyaretçi ciddi bir rakamdır. Bunun üzerinde durulmalı." dedi.

Tesisler ve otopark alanı çok yetersiz

Geçen hafta Erciyes'e çıktığını belirten SP Melikgazi İlçe Başkanı Sinan Aktaş, gördüğü eksiklikleri sıraladı. Aktaş, "Çıkarken yoldaki trafiği ve kayak merkezinin olduğu bölgedeki yoğunluğu gözlemledim. Evet; Erciyes’e ciddi bir ilgi var ancak tesislerin ciddi anlamda yetersiz olduğunu gördüm. Mesela kafeteryalar çok küçük, kalite düşük ve yetersiz. Kesinlikle daha da genişletilmeli, modern ve daha kaliteli hale mutlaka getirilmeli. Fiyatlar daha makul olmalı. Diğer taraftan otopark alanları hiç yeterli değil. İnsanlar araçlarını koyabileceği bir yer bulamıyor ve soğukta uzun mesafe yürümek zorunda kalıyorlar. Çok geniş ve oldukça modern büyük bir otopark alanı kesinlikle yapılmalı” ifadelerini kullandı.

"Konaklama Köyü Projesi ne oldu?"

Kayseri Büyükşehir Belediyesinin Tekir gölünün etrafına Konaklama Köyü yapmayı planladığını anımsatan Aktaş, başlamayan bu projenin akibetini sordu. Aktaş, "Acaba proje ne durumda, neden hayata geçirilmemiştir? Buna ilaveten gerek kışın gerekse yazın turizmi hareketlendirecek Kütük evler yapılarak kiraya verilebilir ve Ayder yaylasındaki gibi Erciyes’te de özellikle yaz aylarında yayla turizmi hareketlendirilebilir. Bu evler kışın daha da fazla ilgi görecektir. Netice itibari ile Erciyes’te yapılacak yatırımların adeta bir kaplumbağa hızında ilerlemekte olduğunu görüyoruz. Bu yatırımlar devam ederken mutlaka hizmet ve tesis kalitesi de beraberinde yükseltilmelidir. Değilse rakibimiz ve alternatifimiz fazla. Daha fazla turisti Erciyes’e çekmemiz zorlaşabilir ve hedeflendiği gibi uluslararası bir marka olamayız” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×