K

MSÜ sınavı ikincisi Kayseri'den çıktı

MSÜ sınavı ikincisi Kayseri'den çıktı
Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi öğrencisi Ahmet Hayrettin Mertoğlu, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında Türkiye ikincisi oldu. Nasıl başarılı olduğunu anlatan Mertoğlu, sınav sürecini stressiz ve düzenli yönetmenin insanı başarıya götürdüğünü söyledi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından düzenlenen Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında Türkiye ikincisi olan Kayserili Ahmet Hayrettin Mertoğlu'na Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan tarafından plaket ve altın hediye edildi.

İkincilik duygusunun yaşanması gereken bir duygu olduğunu söyleyen Ahmet Hayrettin Mertoğlu, “Benim için daha çok önemli olan düzenli çalışmak. Çok çalışmaktan daha önemlisi, işleri belli bir plan ve strateji dahilinde yürütmek. Ben buna biraz dikkat ettim. Bunun için ikinci olduğumu düşünüyorum. Başarının anahtarı düzenli çalışmak. 11 veya 12. sınıfta çalışmaya başlamak yerine, 9. sınıftan beri azar azar da olsa işleri takip ederek ve yavaş yavaş çalıştım. Arkamda çalışılmamış çok fazla ders bırakmadım, onun çok faydasını gördüğümü düşünüyorum ben son sınıfta. İşlerimi çok kolaylaştırdığını düşünüyorum. İkincilik güzel bir duygu. İnsan sınav sonucunda bunu görünce bir sevinç duyuyor. Farklı ve yaşanması gereken bir duygu. Arkadaşlarıma önerim de dediğim gibi bence en önemlisi düzenli çalışmak. Onlara bunu önerebilirim. Çok fazla stres insana çok fazla zarar veriyor. Süreci iyi yönetmek için düzenli ve stressiz çalışmak, başarıya götürüyor bence” dedi.

Eğitim Bir-Sen Kayseri 1 Nolu Şube Başkanı Aydın Kalkan ise Mertoğlu'nu başarısından dolayı tebrik etti. Osman Ulubaş Fen Lisesi'nin başarılı bir lise olduğunu kaydeden Kalkan, "Bu okulumuzdan Ahmet Hayrettin Mertoğlu öğrencimiz, Milli Savunma Bakanlığının düzenlemiş olduğu sınavda Türkiye ikincisi oldu. Yine YKS’deki başarılar daha sonra açıklanacak ama Kayseri Osman Ulubaş Fen Lisesi Türkiye’de ilk 3’ü zorluyor biliyorsunuz" diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K