K

Milyonlarca liralık araçlar otoparklarda çürüyor

Milyonlarca liralık araçlar otoparklarda çürüyor
Kayseri'de bulunan yediemin otoparkında çeşitli nedenlerden dolayı bırakılan araçlar çürümeye yüz tuttu. Aralarında lüks otomobillerin de bulunduğu bazı araçların otların arasında kaybolduğu görüldü.

Kentte çeşitli sebeplerden dolayı yediemin otoparkına bırakılan yüzlerce araç kaderine terk edilmiş durumdu. Otopark işletmecisi Ethem Gülşan, otoparkında 300'ü geçkin araç olduğunu, bazı araçların 15 sene önce bırakıldığını anlattı.

Milli servet olan bu araçların ekonomiye kazandırılması gerektiğini vurgulayan Gülşan; "Şahısların kamu ve özel şahıslara borcu nedeniyle yakalamalı olan araçları, çeşitli trafik maddelerinden dolayı bağlanan araçlar ve kazalardan dolayı gelen araçlar burada duruyor. Şu anda her bir araba çıksa ben buna katma değer vereceğim, KDV keseceğim, fatura keseceğim. Bu araba buradan çıkacak sanayisi, kaportacısı, döşemecisi, frencisine zarar mı" ifadelerini kullandı.                                                                              

"Milli servet çürümesin"

Otoparklardaki araçların ülke ekonomisine kazandırılmasını isteyen Gülşan, bu araçların satışa çıkarıldığı taktirde ikinci el piyasasının da düşeceğini söyledi. Gülşan, "Bu arabaların Türkiye'deki ekonomik değerinin hesabını yaptım 350 milyon TL'den aşağı değil. Bu korkunç rakam neden çürüyor? Hem vatandaşa yazık, hem otoparka yazık, hem ekonomiye yazık. Yatan aslandan gezen tilki iyidir derler. Araçlar yatıyor. Otoparkta 300'ü geçkin araba var, Türkiye genelini hesaplarsak korkunç rakam. Topla, hem çevre hem görüntü kirliliği ortadan kalksın, ekonomiye dönsün. Milli servet heder oluyor, çürümesin. Burada 15 senedir duran arabalar var, günah. Bu araçlar ikinci el piyasaya girse vatandaş alacağını alır, satacağını satar" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K