Milletvekili oğlundan 'Covit-19 test kiti ön siparişi alınır' paylaşımı

Milletvekili oğlundan 'Covit-19 test kiti ön siparişi alınır' paylaşımı
AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer'in oğlu Namık Tamer'in sosyal medya hesabından "Covit-19 test kiti ön siparişi alınır" şeklide paylaşım yapması tepkilere neden oldu. Haberin yayılması sonrası hem vekil hem paylaşımı yapan oğlu özür diledi.

AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer’in oğlu Namık Tamer, sosyal medya hesabı Whatsapp ‘durum' bölümünden “Covid-19 rapid test için ön sipariş alınır. Lütfen iletişime geçiniz” paylaşımı yapması, bir anda gündem oldu. Haberin duyulması ve tepkiler üzerine hem milletvekili Tamer hem de doktor oğlundan açıklama geldi. 

Özür diledi

Ulusal bir gazeteye konuşan oğul Tamer, şunları söyledi; "Bu paylaşımı yanlışlıkla yaptım. Benim böyle bir ticaretim yok, beni tanıyanlar da bunu bilir. Bu konuda hiç bir alış-verişim olmadı. Böyle bir duruma sebebiyet verdiğim için herkesten özür diliyorum.”

Baba Tamer: Üzüntü duydum

Kendisi de doktor olan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer de, oğlunun yaptıı paylaşımın yanlış olduğunu söyledi. Baba Tamer özetle şunları söyledi; "Bu paylaşımdan son derece üzüntü duydum. Ülkemizin içinde bulunduğu pandemiden kurtulmak üzere herkes yek vücut mücadele ederken, oğlum tarafından gerçeklikle hiçbir ilgisi olmayan bir paylaşım yapılmış. Ben öncelikle bir hekimim ve covid-19 salgının ne denli tehlikeli ve ölümcül olduğunu biliyorum. Bu konuda bir tebessüme dahi yol açabilecek söylemde bulunulmasını tasvip etmem. Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verecek söylemlerden kaçınılmalı. Aksi yönde hareket eden de kim olursa olsun kanunlar önünde sorumluluğunu üstlenmesi gerekir. Ne şahsımın ne oğlumun ne de Tamer ailesinden herhangi birinin test kitlerinin satışı ve aracılığı konusunda hiçbir faaliyeti yoktur."

GÖNDER

  Milletvekili oğlundan 'Covit-19 test kiti ön siparişi alınır' paylaşımı yorumlar

 • Osman narlı
  Çevir kazı yanmasın
 • Azmi BAYKOÇAK
  Hadi ordan hadi ordan
 • Tuncay ALTIPARMAK
  Oğlun dan ve sizden yüklü bir bağış bekliyoruz sağlık başkanlığına sayın vekilim
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K