K

Milletvekili Nergis'in, Devlet Bahçeli fotoğraflı paylaşımına tepki

Milletvekili Nergis'in, Devlet Bahçeli fotoğraflı paylaşımına tepki
AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis'in, parlamenter sistemi eleştirmek için Devlet Bahçeli’nin de yer aldığı bir fotoğrafı paylaşması, MHP’lileri de kızdırdı. Tepkiler üzerine bu paylaşımını silen Nergis, benzer bir videoyu yayınlamayı sürdürdü.

Başkanlık Referandumunun ardından 2018 yılanda ülkemizde kabul gören Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi, muhalefet cephesi tarafından eleştiriliyor. Millet İttifakı cephesi, başkanlık sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini dile getiriyor.

Parlamenter sistem tartışmasına katılan AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Atçı Nergis, ilk olarak Kırıkkale Milletvekili Ramazan Can’ın, 57. Hükümetin Başbakanı Bülent Ecevit’in, dönemin Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ile yaşadığı krizi anlatan videosunu retweetledi. Bu videoda da dönemin MHP’li bakanları yer alıyordu. Daha sonra kendi adına bir twet atan Nergis, 57. Hükümetin Başbakanı Bülent Ecevit, Başbakan Yardımcıları Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz’ın da yer aldığı bir fotoğrafı, “Parlamenter sistemi isteyenler; DSP, ANAP ve MHP tarafından 4 Haziran 1999’da kurulan 57. Hükümeti hatırlasın” notu eşliğinde paylaştı.

Hülya Atçı Nergis’in bu paylaşımı, Cumhur İttifakı'nın ortağı MHP’lilerin tepkisine neden oldu. Partililerin, durumu MHP ve AK Parti Genel Merkezi’ne bildirdiği ve Nergis’i parti yetkililerine şikayet ettiği öğrenildi. Tepkiler üzerine Nergis, son twitini silerken söz konusu videoyu ise yayınlamayı sürdürdü.

İLK VUKUATI DEĞİL

Bazı paylaşım ve açıklamaları ciddi eleştiri alan AK Parti'nin hukukçu milletvekili Hülya Atçı Nergis, daha önce de kadınlara yönelik bir açıklaması nedeniyle gündem olmuştu. Türkiye’deki kadın cinayetlerini Avrupa ile kıyaslayan Nergis, bu cinayetlerin basın tarafından abartıldığını ileri sürmüştü. 2018 yılında AK Parti Kayseri Milletvekili seçilen Nergis ayrıca; geçen 3 yılda hiçbir kanun teklifi, soruşturma, araştırma ve soru önergesine imza atmamasından dolayı da eleştirilerin hedefi olmuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K