K

MHP’den istifa eden Sedat Kılınç televizyon stüdyosundan darp edildi

MHP’den istifa eden Sedat Kılınç televizyon stüdyosundan darp edildi
Ekonomi eleştirileri sonrası MHP'den istifa etmesiyle gündeme gelen Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç'ın konuk olduğu Deniz Postası TV stüdyosundan darp edilerek kaçırıldığı öğrenildi. Gazeteci Azim Deniz, "Ülkü Ocakları'na ait yaklaşık 50 kişilik grup Deniz Postası TV’yi bastı. Sedat Kılınç’ı çok şiddetli bir şekilde darp ettiler ve kaçırdılar" dedi. Hastanede tedavi altında olan Sedat Kılınç, "Durumum iyi" diyerek saldırganların kendisine ‘röportaj vermeyeceksin’ diye tehdit ettiğini söyledi.

Olay, iftardan sonra meydana geldi. Deniz Postası TV Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz, Ramazan programına MHP’den istifa eden iş insanı Sedat Kılınç’ı davet etti. Stüdyoya gelen iş insanı Sedat Kılınç yayına hazırlanırken; stüdyoyu, Ülkü Ocakları’ndan olduğu iddia edilen bir grup bastı. Yaklaşık 50 kişilik grup hem Deniz Postası TV Genel Yayın Yönetmeni Azim Deniz’i hem de MHP’den istifa eden iş insanı Sedat Kılınç’ı darp etti. Bununla yetinmeyen grup, iş insanı Sedat Kılınç’ı kaçırdı.

Kılınç’ın canlı yayına 5 dakika kala sürüklenerek stüdyodan dışarı çıkarıldığı öğrenildi.

Deniz Postası'ndan yapılan açıklamada, “MHP ‘den geçtiğimiz gün istifa eden Sedat Kılınç’a yumruklarla saldıran öfkeli kalabalık, konuğu Sedat Kılınç’ı korumaya çalışan Gazeteci Azim Deniz’i de darp etti. ‘Bu program olmayacak, programa çıkmanıza izin vermiyoruz’ diyen ülkü ocaklı kalabalık grup Deniz Postası TV’nin ofisinden Sedat Kılınç’ı yumruklayarak kaçırdılar. İnsanların haber alma ve habercilik özgürlüğüne yapılan bu zorbaca müdahaleyi kınıyoruz. Bu saldırının hiçbir haklı tarafı olamaz. Her insan düşünce özgürlüğüne sahiptir. Her insan istediği programa katılabilir. Ülkü ocaklı gençlerin yaptığı bu saldırıyı zorbalığı şiddetle kınıyoruz” denildi.

“SEDAT KILINÇ’I ÇOK ŞİDDETLİ BİR ŞEKİLDE DARP EDİP KAÇIRDILAR”

Azim Deniz ise yaptığı açıklamada, “Şu anda Deniz Postası TV'de canlı yayında olacaktık. Burada iş insanı ve Kocasinan Meclis Üyesi Sedat Kılınç'ı burada misafir edecektik. Ülkü ocaklarına ait yaklaşık 50 kişilik grup Deniz Postası TV'yi bastılar. Televizyon stüdyomuzun içerisinde beni darp ettiler. Sedat Kılınç'ı çok şiddetli bir şekilde darp ettiler ve Sedat Kılınç'ı kaçırdılar buradan. Stüdyodan adam kaçırdılar. Buradan misafirimizi darp ederek stüdyonun içinden kaçırdılar. Bunu ülkücüler yaptı” dedi.

HASTANEDE TEDAVİ ALTINDA

Edinilen bilgiye göre kendi aracıyla kaçırılan Sedat Kılınç, daha sonra saldırganlar tarafından darp edildikten sonra bırakıldı. Sedat Kılınç’ın hastanede tedavi altında olduğu öğrenildi.

Öte yandan, Sedat Kılınç’ın güvenlik nedeniyle tedavi edildiği hastaneden başka bir hastaneye sevk edildiği bilgisine ulaşıldı.

Özel hastaneye kaldırılan Sedat Kılınç, başından aldığı darbeler nedeniyle tedbir amaçlı yoğun bakıma alındı. Olay mahallinde polis tarafından güvenlik önlemi alınırken, savcılık tarafından geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

SEDAT KILINÇ CANLI YAYINA BAĞLANDI: “RÖPORTAJ VERMEYECEKSİN DEDİLER”

Hastanede tedavi altında olan Sedat Kılınç, Halk TV canlı yayınına telefonla bağlandı. Kılınç, yaşananları şöyle anlattı: "Şu anda hastanedeyim. Ben şu anda iyiyim. Beni televizyon programına davet ettiler. O programa katılmak için gittiğimde yaklaşık 100 kişilik bir grup tarafından saldırıya uğradım. Alçakça bir saldırı oldu. Ülkücülük ile alakası olmayan 100 kişilik grup alçakça bir saldırıda bulundu. Bunların kim olduğunu bilemiyoruz. 100 kişilik bir grup böyle bir saldırıda bulundular. Emniyet güçleri araştırıyor. Kim olduğunu bulacaklar. Darp olayı önce televizyonda, sonra aşağıda saldırı oldu. Daha sonra aracıma binerek hastaneye geçtim. Çok kalabalıklardı. 1-2 gün önce partiden istifam olmuştu. Akabinde röportajlarım olmuştu. Tekrar röportaj vermemi istemediklerini söylediler. ‘Röportaj vermeyeceksin' dediler.

Baki Ersoy'un disipline sevk edilişinin ardından yaptığı açıklamalara ilişkin Kılınç, “Ben Baki Bey’in disipline sevk edilmesinden sonra bunun doğru olmadığını düşünerek istifamı açıkladım. Olay bu kadar. Küçük bir eleştirisi oldu ülkenin ekonomik durumuyla alakalı, disipline sevk edildi. Ben bu olaydan rahatsız oldum istifa ettim” dedi.

TELEFONDA TEHDİDE DEVAM ETTİLER

Olayı duyuran gazeteci Azim Deniz’e yaşanan olaydan sonra tehdit telefonları yağdığı öğrenildi.

EKONOMİYİ ELEŞTİRİP PARTİSİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Kayseri Kocasinan İlçe Belediyesi'nin MHP'li Meclis Üyesi Sedat Kılınç, TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarına tepki göstermesiyle gündeme gelmişti. Kılınç, “Yaşadığımız yer belli. Enflasyon yüzde 36 değil neredeyse yüzde 80 var yani. Her şeyin fiyatı arttı” demişti.

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy da zamlar nedeniyle vatandaşın zor günler geçirdiğini ve TÜİK'in açıkladığı enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söylemiş ve partisi tarafından Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Yaşanan gelişmenin ardından MHP Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Baki Ersoy'a destek vererek partisinden istifa etmişti. Kılınç, “Söylediğine bakıyorum doğru mu evet doğru. Millet perişan, geçinemiyor, alım gücü kalmadı. Beni disipline sevk etmenize de gerek yok. Partim olan MHP'den istifa ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K