K

MHP Kayseri Milletvekilinden 'yetersiz bakiye' açıklaması

MHP Kayseri Milletvekilinden 'yetersiz bakiye' açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan 'yetersiz bakiye' açıklaması. Meclis'te konuşan Ersoy, Cumhurbaşkanlığı 2020 yatırım programında Kayseri için ayrılan 460 milyon TL'lik yatırım bütçesinin beklentileri tam anlamıyla karşılamadığını söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde Bankacılık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ikinci bölümü üzerine Milliyetçi Hareket Partisi Grubu adına konuşan MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, konuşmasının son bölümünde Cumhurbaşkanlığı 2020 yılı yatırım planıyla ilgili görüşlerini aktardı.

MHP Kayseri Milletvekili Ersoy, "Yatırım planında Kayseri'mize ayrılan bütçe için, başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, tüm ilgililere, yetkililere teşekkür ediyorum fakat yatırım programında genel tabloya baktığımız zaman, Kayseri ilimize ayrılan miktarın toplamda 460 milyon TL olduğunu görüyoruz" dedi. 

Kayseri'ye ayrılan bütçenin beklentilerin altında kaldığını vurulayan Ersoy, "Bu meblağ, özellikle de diğer illere kıyasla Kayseri'mizin potansiyelini de düşündüğümüz zaman beklentilerimizi maalesef tam anlamıyla karşılayamamıştır. Özellikle de yüksek hızlı tren hattının bir an önce faaliyete geçebilmesi için yeterli ödenek maalesef bu sene de sağlanmamıştır. Bu konuda Kayserililer olarak beklentimiz ve ısrarımız oldukça fazladır. Ben de tüm Kayserililer adına bir kez daha buradan dile getirmek istiyorum: Yüksek hızlı tren Kayserililere verilmiş bir sözdür, bir an önce bu sözün yerine getirilmesi Kayseri halkının en büyük arzusudur" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×