K

MHP - İYİ Parti arasında ipler gergin

MHP - İYİ Parti arasında ipler gergin
İYİ Parti Kayseri İl Başkanı Sebati Ataman’ın, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir’in geçmiş yıllarda attığı twitler üzerine yaptığı açıklamaya cevap gecikmedi. MHP İl Başkanı Adnan İncetoprak, “İP Kayseri İl Başkanı, gerçekte kendi kirli suretlerini ve rezil hallerini dışa vurmuştur” şeklinde tepki gösterdi.

MHP ile İYİ Parti Kayseri teşkulatları arasında geçmiş dönemde atılan twitler nedeniyle ipler gergin. Bahse konu twitlerin hiçbirisinin unutulmuş twitler olmadığını belirten MHP Kayseri İl Başkanı Adnan İncetoprak, sert konuştu. Bu twitlerin, MHP ve Genel Başkan Yardımcısı Özdemir’in duruşunu doğrulayan twitler olduğunu açıklayan İncetoprak, “Biz dün de PKK ile beraber olunmasına karşı duruyorduk, bugün de karşıyız! MHP, AK Parti ile birlikte Cumhur İttifakıyla PKK terör örgütünün başını hem içerde hem de dışarda ezmeye devam ediyor. Teröristler bizden kaçacak delik arıyor. İP’li Ataman, bilmiyorsan söyleyelim, savunduğunuz PKK’lıların tamamının başı eziliyor ve şanlı askerimiz Kandil dağına Türk Bayrağı dikmek üzere ilerliyor. Hayırdır, rahatsızlığınız ve hazımsızlığınız bu yüzden mi?” dedi.

“Peki siz ne yapıyorsunuz? Dün nerdeydiniz, bugün neredesiniz?” diye soran İncetoprak, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz teröristle görüşme, konuşma ve müzakere olmaz, mücadele edilmelidir derken, bugün dediğimizi sürdürüyor ve yapıyoruz. Sebati Ataman sen ve partin ise PKK terör örgütünün siyasi uzantısı HDP’yi koruma ve aklamakla meşgulsün. Partin İP, HDP’yi meşru gördüğünü ve mecliste olması gerektiğini açıkladı." diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ile ilgili açıklamalarını da gündeme getiren MHP Kayseri İl Başkanı İncetoprak, "Senin genel başkanını cumhurbaşkanlığı adaylığından geri çektiren ve ortalıktan sıvışmasını sağlayan kimin iradesidir? Sizi bu derece PKK sevici ve koruyucu konuma getiren nedir? CHP’nin emir eri konumuna nasıl geldiniz? Kim sizi kandırdı? Kimin oyuncağı haline geldiniz? Hiç utanmıyor musunuz? Proje Partisi olduğunuz artık tescillendi! Sizin varlığınız artık PKK’nın hayata tutunması için sergilenen varlıktır, hepiniz bu yolun kurbanısınız! Genel başkanınız hani Cumhurbaşkanı adayıydı? Ne oldu, kimi aşamadınız?” şeklinde konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K