K

Meteoroloji'den 'sıcak' uyarısı: Bayram havası nasıl olacak?

Meteoroloji'den 'sıcak' uyarısı: Bayram havası nasıl olacak?
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Kayseri'de hava sıcaklık değerleri merak ediliyor. Meteoroloji, bayram günlerini de kapsayan 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Kayseri'de hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerine çıkıyor. Sıcak çarpması konusunda vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 7. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan hava tahmin raporuna göre önümüzdeki 5 gün boyunca Kayseri ve çevre illerde sıcaklık değerleri mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde olması bekleniyor. Sıcaklık değerlerinin 39 dereceyi bulması tahmin ediliyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü, 'sıcak çarpması' uyarısında bulundu. Müdürlükten yapılan açıklamada; "Arefe günü ve Kurban Bayramı süresince sorumluluk sahamız genelinde havanın az bulutlu ve açık geçmesi bekleniyor. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 4 ilâ 8 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor." denildi.

BU SAATLERDE GÜNEŞE MARUZ KALMAYIN

Meteoroloji, saat vererek de vatandaşları uyardı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı; "Mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi beklenen hava sıcaklıkları nedeniyle; güneş ışınlarının dik geldiği 11 ile 16 saatleri arasında başta yaşlılar, çocuklar ve kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın sıcak çarpmasına karşı dikkatli ve tedbirli olmaları önem arz etmektedir."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K