K

Meteorolojiden Kayseri için sarı kod uyarısı

Meteorolojiden Kayseri için sarı kod uyarısı
Meteoroli Genel Müdürlüğü yurt genelinde birçok il için sarı kod uyarısında bulundu. Kayseri'nin de aralarında bulunduğu illerde rüzgar ve sağanak yağışa karşı vatandaşların dikkatli olmaları istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün için (çarşamba) hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Rapora göre Kayseri'nin de bulunduğu İç Anadolu, Marmara, Akdeniz ve Kıyı Ege bölgelerinde kuvvetli sağanak yağışın etkili olması bekleniyor.

Kayseri ve 31 il için sarı kodlu uyarı

Meteoroloji raporunda Kayseri'nin de aralarında bulunduğu 32 kent için sarı kodlu uyarı yapıldı. İç Anadolu Bölgesi'nde; Kayseri, Ankara, Karaman, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Kırşehir, Konya, Aksaray ve Niğde; Karadeniz Bölgesi'nde; Rize, Çorum, Trabzon, Giresun, Ordu, Samsun, Amasya, Tokat; Akdeniz Bölgesi'nde ise Isparta, Mersin, Adana, Hatay ve Kahramanmaraş illerinde sağanak yağışın beklendiği açıkladı. Ege Bölgesi'nde İzmir, Manisa, Muğla, Aydın; Marmara Bölgesi'nde ise İstanbul, Balıkesir, Çanakkale ve Bursa'da kuvvetli yağış etkili olacak.

Kuvvetli sağanak nedeniyle ani sel ve su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

SARI UYARI NEDİR?

Meteoroloji, sarı uyarı için "Hava durumu potansiyel tehlikelidir: Tahmin edilen meteorolojik hadise olağandışı olmamakla birlikte, meteorolojik şartlardan etkilenebilecek faaliyetler konusunda dikkatli olunmalıdır" açıklaması yapılmıştı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K