Meteoroloji tarih vererek uyardı: Fırtına geliyor

Meteoroloji tarih vererek uyardı: Fırtına geliyor
Meteoroloji tarih vererek fırtına uyarısında bulundu. Kayseri ve çevre illerde pazar günü rüzgar ve fırtına etkili olması beklenirken, olası tehlikelere karşı vatandaşların dikkatli olması istendi. Cumartesi ve Pazar günü Kayseri'de havanın gökgürültülü sağanak yağışlı olması da bekleniyor.

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada 18 Nisan tarihinde Kayseri ve çevre illerde şiddetli rüzgar ve fırtınanın etkili olacağı bildirildi. Olası hava olayıyla ilgili Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarıldığı açıklamada, "18 Nisan 2021 Pazar günü Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Sivas ve Yozgat çevrelerinde Güney ve Güneybatı yönlerden kuvvetli rüzgâr ve yer yer fırtına beklenmektedir." denildi.

SAATTEKİ HIZI 40-80 KİLOMETRE OLACAK

Meteorolojiden yapılan açıklamada, olası fırtınanın saatteki hızımın 40 - 70 kilometre olacağı belirtildi. Açıklamada; "Kuvvetli rüzgâr ve fırtınanın hızının 40-70 km/saat olması bekleniyor. Yüksek kesimlerde ise fırtınanın hızının yer yer 60-80 km/saat olabilir." ifadelerine yer verildi.

MUHTEMEL OLUMSUZLUKLARA DİKKAT!

Fırtınaya bağlı olarak çatı uçması, ulaşımda aksamalar ve karbonmonoksit gazı zehirlenmelerine dikkat çekildi. Konuyla ilgili açıklama şu şekilde; "Çatı uçması, ulaşımda aksamalar, ağaç veya direklerin devrilmesi, toz taşınımı, soba ve karbonmonoksit zehirlenmeleri, enerji hatlarında kesintiler, tarımsal zararlar gibi oluşması muhtemel risklere karşı tedbirli ve dikkatli olunmalı." 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×