K

Meslek örgütü uyardı: Dikkat, dişinizde sahte eller var!

Meslek örgütü uyardı: Dikkat, dişinizde sahte eller var!
Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Tamer Şenel, her türlü bulaşıcı hastalıkların buralardan yayıldığına dikkat çekerek Kayseri'de 'merdiven altı' tabir edilen yerlerde sahte diş hekimleri olduğunu söyledi. Vatandaşlar ve kurumlar birlikte mücadele etme çağrısında bulundu.

Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Tamer Şenel, Kayseri'de 'merdiven altı' tabir edilen yerlerde sahte diş hekimlerinin olduğunu söyledi. Bu kişilere gidenlerin mağdur olduğunu dile getiren Şenel, diş tedavisinin steril ortamda yapılması gerektiğini vurguladı. Bulaşıcı hastalıkların da bu tür ortamlarda yayıldığına dikkat çekti.

Günümüzün korkulu hastalığı koronavirüs salgınına da dikkat çeken Şenel, "AIDS, hepatit ve sarılık gibi değişik virüsler de, steril olmayan ortamlarda ve bilinçsiz bir şekilde yapıldığı için rahatlıkla buralarda bulaşabiliyor. Bu sahte diş hekimleri merdiven altı olduğu için vatandaşımız mağdur oluyor. Mağduriyetlerini de bize gelip dilekçelerini vererek dile getiriyorlar. Biz de sağlık müdürlüğü ile bir uyum içerisinde bunları çözmeyi çalışıyoruz. Mağduriyet her zaman yaşanıyor. Bütün kurumlar olarak biz mücadele veriyoruz" dedi.

Vatandaşlara uyarılarda bulunan Şenel, “Vatandaşlarımız diş hekimine başvurduklarında diploma numarasına bakabilir. Eğer gerekirse diş hekimi olup olmadığını odamızı arayarak sorabilirler. Biz Kayseri Diş Hekimleri Odası olarak hizmet vermeye her zaman hazırız. Ücret düşün diye veya yönlendirmeyle buralara giden vatandaşlar var. arada değnekçiler oluyor, onlar götürüyor. Bunlar içerisinde yabancı uyruklular veya çıraklıktan yetişen diş teknisyenleri var. Yaptırım olarak direk savcılığa veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin yasaları ile cezaları veriliyor. Diplomalı, muayenehanesi olan, klinikler ve diş hastaneleri tercih edilirse daha iyi olur. İsminin başında diş hekimi yazmayan kişilere kesinlikle gitmesinler. Diş sağlığı bu işin ehli olan kişiler ile yapılırsa hem kendileri mağduriyet yaşamaz hem de sağlıklarını riske atmamış olurlar. ‘Dikkat, dişinizde sahte eller var’ diyoruz" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K