Memleket Partisi kapandı mı?

Memleket Partisi kapandı mı?
CHP'den ayrılan Muharrem İnce'nin kurduğu ve genel başkanı olduğu Memleket Partisi kapandı mı? Merak edilen konuyla ilgili yeni gelişmeler var.

Muharrem İnce'nin genel başkanlığını yaptığı Memleket Partisi, kapanmadı, küçülmeye gitti. Parti, tasarruf gerekçesiyle Ankara'daki genel merkez binasını boşaltarak kapısına kilit astı. Memleket Partisi'nin Etimesgut semtinde daha küçük bir ofiste faaliyetlerini sürdüreceği belirtildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Muharrem İnce "Hazine'den yardım alamıyoruz ve üyelerin bağışları ile ayakta durmaya çalışıyoruz. Masraflarımızı mümkün olduğunca kısma kararı aldık" dedi.

"DİJİTAL PLATFORMDA VARLIĞIMIZI ARTIRACAĞIZ"

Dijital platformlarda daha görünür olacaklarını belirten MP Genel Başkanı İnce, "İletişim olanağının arttığı dijital çağda siyaset yapmanın araçlarının da değişmesi bir zorunluluk. Parti binalarını küçültüp dijital platformlardaki varlığımızı arttıracağız. Gönlü bizimle olan gençlerin, kadınların partiye daha fazla katılımını sağlayıp siyaset sahnesindeki varlığımızı da güçlendireceğiz. Atatürk'ün yolunda; Akıl, Ahlak ve Adalet demeye devam edeceğiz. Türkiye'nin çoban ateşini söndürmeyecek, yaşama sevincini ve geleceğe olan ümidimizi hep canlı tutacağız." ifadelerine yer verdi. 

MEMLEKET PARTİSİ'NİN KURULUŞU

Muharrem İnce, gençlik kollarından itibaren görev aldığı ve Cumhurbaşkanı adayı da olduğu CHP'den ayrılıp 17 Mayıs 2021'de Memleket Partisi'ni kurdu. Parti aradan geçen 3 yılın ardından 17 Mayıs 2024 tarihinde küçülme kararını uygulamaya başladı. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×